Reakcia na: d3k0 #65185:
S tou ochranou autorských práv súhlasím v plnej miere no nemohol by som sa nejako dostať k fotkám aspoň z prešovskej sekcie bez toho vodoznaku? Osobne nemám doma internet a tak si musím všetko sťahovať na diskety a prepisovať v počítači. Mám aj také fotky, ktoré sa zo stránok niekde stratili.
m@rtin
A podle čeho můžeme porovnávat kritéria drahé či laciné MHD? Já si myslím, že průměrný plat občanů daného města dělený cenou jednotlivých či časových jízdenek je dost vypovídající. Takto mohu spočítat nakolik nabourá rozpočet obyvatelům Londýna jezdit celý rok MHD a kolik Pražanovi či Bratislavčanovi. Záleží z jakého pohledu to bereme. Jestli z pohledu cetujícícho či města.
Dotace DP Praha jsou ročně 9 milirad Kč (vč. 20% z jízdného). Metro do Letňan má stát 13-16 miliard korun a staví se 3,5 roku. To mi vychází na 4-4,5 miliardy dotací jen na stavbu metra ročně. Z toho zbytku se platí mzdy, nafta, elektřina, údržba aj.