SZKV:
Mám přítelkyni na Zbraslavy a problém za ní jezdit MHD mi nedělá. Dojíždím denně na Prosek a problém mi to nedělá. Mohl bych se tu rozepsat o jiných daleko tvrdších podmínkách v jiných zaměstnáních, ale nemám sílu ani čas. Ano, každý hodnotíme DPP z diametrálně odlišného pohledu. Já globálně, vy pouze úzce ze dvou nejšpičkovějších měst světa. Já vám to neberu. Vy zas neberte mě to, že se snažím porovnat DPP i z pohledu před patnácti lety nebo z úzkého pohledu jiným směrem než vaším severo-západním. Stále dokola omíláte to samé a poukazujete na drobnosti, které samozřejmě problémy jsou. Ale z těchto vašich pohledů se nedá soudit celý systém MHD. Nikdy jsem netvrdil, že v DPP je vše dokonalé. To mi cpete do úst akorát vy. Můžete si stokrát omílat dokola něco o megalomanských stavbách. Každý má hranici toho, kde je megalomanie, jinde. Pro automobilového fanatika je megalomanie každá novostavba TT, pro baču v horách je megalomanie i zahradní bazén. Pro vás je megalomanie neotřelá architektura, která tu bude stát dalších 100 a více let. Pro mne jsou megalománií obrovské hnusné hypermarkety a haly, ve kterých se začíná topit naše krajina. Co člověk, to jiný pohled a já jiným opačný názor neberu. Kdyby naši předkové na každou stavbu koukali jako na megalomanii, jezdíme tu dodnes na koních a svítíme si petrolejkou. Kdyby nepřišlo megalomanské období páry a další rozvoj ve 20. století, asi bychom tu neseděli u internetu. Vy tu jen píšete za všechny a nikoliv jen pouze za sebe. Píšete tu o mrhání penězi, ale chcete tisíce autobusových linek jezdící odkudkoliv kamkoliv. U vašich argumentů mi chybí jediné - "podle mého skromného názoru..." Já bytostně nesnáším automobily v historickém centru Prahy. Narozdíl od vás, ale chápu automobil jako vhodný doplněk k MHD na okrajích měst. Automobil chápu jako určitou volbu pro ty, kteří se bez něj prostě neobejdou, jelikož třeba podnikají. Kupodivu v Curychu jezdí 80% obyvatel IAD i přesto, že mají nejdokonalejší MHD na světě.
OSPEA sice píše pravdu, ale vždy jen tu černou. A to mi vadí a to, že brání vyjádřit se jiným s jiným názorem mi vadí ještě víc. Nejen vy máte známé u DPP.
Mám přítelkyni na Zbraslavy a problém za ní jezdit MHD mi nedělá. Dojíždím denně na Prosek a problém mi to nedělá. Mohl bych se tu rozepsat o jiných daleko tvrdších podmínkách v jiných zaměstnáních, ale nemám sílu ani čas. Ano, každý hodnotíme DPP z diametrálně odlišného pohledu. Já globálně, vy pouze úzce ze dvou nejšpičkovějších měst světa. Já vám to neberu. Vy zas neberte mě to, že se snažím porovnat DPP i z pohledu před patnácti lety nebo z úzkého pohledu jiným směrem než vaším severo-západním. Stále dokola omíláte to samé a poukazujete na drobnosti, které samozřejmě problémy jsou. Ale z těchto vašich pohledů se nedá soudit celý systém MHD. Nikdy jsem netvrdil, že v DPP je vše dokonalé. To mi cpete do úst akorát vy. Můžete si stokrát omílat dokola něco o megalomanských stavbách. Každý má hranici toho, kde je megalomanie, jinde. Pro automobilového fanatika je megalomanie každá novostavba TT, pro baču v horách je megalomanie i zahradní bazén. Pro vás je megalomanie neotřelá architektura, která tu bude stát dalších 100 a více let. Pro mne jsou megalománií obrovské hnusné hypermarkety a haly, ve kterých se začíná topit naše krajina. Co člověk, to jiný pohled a já jiným opačný názor neberu. Kdyby naši předkové na každou stavbu koukali jako na megalomanii, jezdíme tu dodnes na koních a svítíme si petrolejkou. Kdyby nepřišlo megalomanské období páry a další rozvoj ve 20. století, asi bychom tu neseděli u internetu. Vy tu jen píšete za všechny a nikoliv jen pouze za sebe. Píšete tu o mrhání penězi, ale chcete tisíce autobusových linek jezdící odkudkoliv kamkoliv. U vašich argumentů mi chybí jediné - "podle mého skromného názoru..." Já bytostně nesnáším automobily v historickém centru Prahy. Narozdíl od vás, ale chápu automobil jako vhodný doplněk k MHD na okrajích měst. Automobil chápu jako určitou volbu pro ty, kteří se bez něj prostě neobejdou, jelikož třeba podnikají. Kupodivu v Curychu jezdí 80% obyvatel IAD i přesto, že mají nejdokonalejší MHD na světě.
OSPEA sice píše pravdu, ale vždy jen tu černou. A to mi vadí a to, že brání vyjádřit se jiným s jiným názorem mi vadí ještě víc. Nejen vy máte známé u DPP.
m@rtin
Vše je o názoru. Stanice Střížkov vyjde nakonec levněji, než stanice v podzemí. Pár trubek z oceli a sklo vyjde levněji než provoz eskalátorů a osvětlení, které běží 20 hodin denně.
Já jsem naopak šťastný za podobnou architektruru, která oživí ponurá šedá sídliště. Jen víc podobných projektů. Tyto stanice tu budou stát dalších 100-200 let a rozhodně nechci, aby doba mého mládí zanechala našim potomkům architekturu typu Tesco, kancelářských krabic, Lidlů, logistickcýh hal a podobných hnusů.
Vše je o názoru, komu se co líbí. Pravda je ta, že 90% obyvatel Prahy se tramvaj na Barrandov líbí a to je to nejpodstatnější. Kdyby se to postavilo klasicky jednoduše, bude zase část lidí řvát, že když se něco staví na 100 let dopředu, má se to postavit krásné. Kotas je u mě pan architekt, který má jasný a zřetelný rukopis, který oživil mnoho staveb MHD v ČR. Zaplať pánbůh, že tu podobné projekty existují a že se někdo nebojí je zrealizovat. Ty zastávky stály v poměru k výkupu pozemků pod tratí, ceně estakády a tunelů, mezd dělníků, kubíkům betonu jen pár korun. Město má být pro život, ne jako noclehárna, kde lidi po práci jedou domů a tam se vyspí. Můžeme říct, že veškeré fontány, kbelíky s muškátama nebo posekané záhony jsou k ničemu. Přesto by bez nich byly města ponurý a bez života. To platí i o architektuře nejen dopravních staveb. Osobně se mi líbí most Apollo a podobným projektům fandím.