Reakcia na: Sommelier #62801:
jasne ze ma iny charakter, my rozpravame kazdy o inom... Mne je jasne ze v meste a medzi mestami je iny charakter dopravy, ale cestujucemu je to vpodstate jedno - jeho zaujima cena, rychlost, interval. A aj mestska aj medzimestska doprava by sa mala dotovat rovnakymi pravidlami a rovnakym sposobom, o to mi ide, ze z hladiska dotacii by nemal byt rozdiel v mestskej a medzimestskej, mne je jasne, ze z hladiska napriklad opotrebenia vozov a spotreby tam rozdiel je. Aj problem ukoncovania liniek z vacsej vzdialenosti na predmestiach by prave riesilo, ak by dotacie boli jednotne a jednou osobou - mestom alebo VUC, lebo teraz by prevzatie cestujucich DPB znamenalo straty...
Sommelier
Ja sa bavím o dlhších trasách, lebo ako môžeš pochopiť, trasu patrónka - RM nie je veľmi využívaná, všakže.
Cesstovné vyjde v prímestskej SAD od 20 do 50 Sk.
Ja sa nebavím o cene cestovného, ale o nákladoch (to si ale ešte asi nepreberal).
Opotrebenie je dané napríklad spôsobom jazdy brzda - plyn, ktorý je pri DPB výraznejší.