Reakcia na: 81-71 #59228:
Sorry, ale je to trochu moc radikální a obávám se, že by to způsobilo radikální odliv cestujících z košických tramvají! Oni totiž nemají moc vyřešené přestupní terminály, takže takhle by to asi fakt nešlo. Já bych to viděl asi takhle:1) spojení s US Steel nechat více méně jak je- je to čistě účelová doprava a cesty do práce a z práce jsou právě ty, které chtějí cestující realizovat bezpřestupově!
2) na městské síti by se daly zrušit linky 2 a 3, protože zabezpečují pouze spojení ŽST a oblasti Štadión lokomotívy resp. Sídliska nad Jazerom, což lze realizovat (rychleji) autobusem. Takže by to vypadalo asi takhle:
4: Štadión Lokomotívy- NMM- Hlavná pošta- nám. Osloboditelov- Hotel Strojár- Barca
5: ŽST- nám. Osloboditelov- Zimný Štadión- OC Optima
6: ŽST- nám. Osloboditelov- Zimný Štadión- Amfiteáter- NMM
7: Štadión TU- Hlavná pošta- nám. Osloboditelov- Hotel Strojár- OC Važec
9: Štadión Lokomotívy- NNM- Amfiteáter- OC Cassovia- OV Važec
A pokud by takto pojaté linky měly pražské provozní parametry (špička 8 minut, sedlo 10, víkendy 15 a večer 20), tak by se to mohlo ujmout. A samozřejmě za předpokladu přestupného časového tarifu bratislavského typu...
Tam sa píše, že "K incidentu došlo v časti metra medzi stanicami Vojkovskaja a Sokol."
eMareq
P.S. A NEROB sa odborníkom na to na čo skutočne nie si. Lebo Ti to proste nevychádza (to je dobre mienená rada).
Re #59214 Malic: Intervaly sú vec mesta (malé mesto nepotrebuje 3 minútový interval a tiež ťa obmedzuje vozidlový park - musíš mať požadované množstvo vozidiel, aby si ho zaistil) tento systém platí už 20 rokov a po časoch sa k nemu 12/20/30 tento rok vráti naspäť (a BA si systémový interval zaviedla až v rokoch 90-tych). Nakoniec aj u vás sa jazdí cez víkend každých 20 minút (eliny). Či si "zabudol"? Pre mňa sú nič neriešiace linky (ako si ich ty nazval a jednak linkové vedenie je zase vecou toho ktorého mesta) tých 18 nočákov, ktoré vlastne ani nejazdia. A to ste hlavné mesto, ktoré má nároky na dopravu v celkovom merítku omnoho vyššie ako iné mestá v SR.
Re #59232 Sarko: + Re #59234 BMko: thanks