Reakcia na: Mike #58193:
a si si isty ze ti ludia z vlaku na hlavnej stanici idu len do petrzalky a mlynskej doliny, zeby si to tam presmeroval ? alebo ti ostatni nech idu z petrzalskej stanice nazad 93kou na hlavnu stanicu a tam na nieco prestupia, nie ?
SZKV
A reálnou skutečností je, že pokud nebude ten bratislavský S-Bahn, tak se s tím nedá nic dělat, protože trať 132 ŽSR je trasovaná tak divně, že se nedá očekávat (smysluplné) rozšíření dopravy! Samozřejmě je direktivně možné odklonit tam ještě více vlaků ze směru Trnava nebo Galanta, ale naprostá většina cestujících stejně vystoupí na Novém Mestě (a budou naštvaní, že to nejede na hl.st.- Nové Mesto má dost mizernou obsluhu MHD) a vyhlídkovou jízdu si dá pár lidiček. Aspoň tak jsem to vždycky zažil...
Akorát mě výhledově napadá ještě jeden nápad, jak zvýšit využití tratě 132- nedalo by se zavést spojení Petržalka- letiště? Jedna nebo dvě zastávky na Petržalce, krátká spojka někde před Trnávkou a klientela by se určitě našla...