Reakcia na: 81-71 #56719:
Sorry, na mě musíš trochu pomaleji, teď v Bratislavě nejsem a kdo si má ty tisíce názvů zastávek po celé EU pamatovat, že? Kde ten Janíkov Dvor přesně je?Jinak v Bratislavě jsem delší dobu nebyl nikdy (max. délka pobytu 2 dny), ale když tam jezdíš několikrát ročně 5 let a neděláš tam nic jiného, než se vozíš MHD, tak leccos vidíš.
Ale prostě existují základní pravdy, platné všude- cestující po MHD vyžaduje 1) rychlost (není dobré, když to MHD trvá několikrát déle než autem), 2) pohodlí (co nejméně dlouhých přestupů a pokud možno si sednout) a 3) nízkou cenu (pokud je MHD výrazně levnější než auto, může být tento faktor významnější než zbývající dva). Pokud toto MHD neposkytuje, lidé chodí v lepším případě pěšky nebo na kole, v horším si vozí ctěné pozadí v autech (diktát pavlače, kdy někteří jedinci do "socky" prostě nevlezou, neb jsou "něco víc" teď opomíjím). A Bratislava je velké a historické město, takže když vyžene své obyvatele do aut, bude mít těžké problémy a bude stát astronomické miliardy EUR tento vývoj zase zvrátit (kdo si na auto zvykne, do MHD se nerad vrací). A příklad některých měst ukazuje, že něco pro zdokonalování MHD se dá dělat v podstatě vždycky, chce to jen používat zdravý rozum a držet se při zemi.
SZKV
Ale jinak sorry- ty trolejbusové plány mi přijdou dost fantasmagorické! Hlavní problém bych viděl, že to linkové vedení na Petržalce je sice rozsáhlé (a tedy i drahé), ale není variabilní! Jakýkoliv trolejbus do města by musel oklikou po mostě Košická a pořád by poměrně dost významných přepravních vztahů realizovat nešlo- konkrétně mě napdaá třeba 83 do Dúbravky (i kdyby tam jela z Petržalky tramvaj, tak to neřeší dopravu na Patronku a Kramáre), 78 a tak. Takže můj názor na to je: Ružinovská+ žst. Nové Mesto rozhodně ano, Lamač taky ano, propojení na Kolibě rozhodně, prodloužení z Trnávky a Slovnaft možná (přiznám se, že v těch oblastech to detailně neznám), Dlhé Diely v tomto trasování jsou dost diskutabilní, ale Petržalka v této podobě asi těžko! Tam to chce tramvajovou radiálu někde ve střední části sídliště, k tomu modifikovanou 99 a stávající autobusové linky, využívající ostatní mosty než je ten nejstarší ("tramvajový") a Nový Most.
Asi jsem příliš konzervativní, ale za situace, kdy máte nejexotičtější autobusový park ve střední Evropě je blbost vymýšlet rozsáhlé sítě trolejbusů bez potřebné variability!