Po dlhšom čase som pozeral historické trasy liniek a napadlo mi niečo, čo som sa chcel veľa krát opýtať, no vždy som zabudol. ? Linka 111 chodila k nejakej Obaľovni, chcem sa opýtať, či mi vie niekto bližšie povedať, kde to je a prečo tam už žiadny spoj nechodí.
yale
Najzaujímavejšie je však zažiť skvelé prepojenie mestskej a prímestskej dopravy (keďže husto osídlené územie tam tvorí súvislý pás - Randstad), najmä vlakovej, na zóny je delená celá krajina a prúžkový lístok Strippenkaart sa dá použiť na veľa druhov dopravy prakticky celoštátne, stačí si označiť (resp. nechať označiť) príslušný počet prúžkov (o jeden viac, ako je počet zón, ktoré trasa prechádza) - u nás sa podobná vec zaviedla na TEŽ. Vodiči električiek a autobusov MHD aj predávajú lístky, dokonca fungujú ako informátori a poradia turistom, samozrejme angličtina nie je problém.
No a dá sa tam tiež podučiť, o koľko sa predraží stavba met... (uhm, nosného systému), ak sa neustále odkladá, pretože "to nie je potrebné"... ?
http://en.wikipedia.org/wiki/Randstad
http://www.amsterdam.info/transport/strippenkaart/
http://www.amsterdam.info/transport/