81-71: zatial co sa u nas kraka, Praha stavia. Keby sme nevyhadzovali peniaze na kadejake predprojektove a projektove pripravy na velehlasne metro - najprv sovietske a potom VAL, tak uz sme tu mohli davno mat aspon "rychloelektricku". Takto mame plesnive Ikace 28x, hnile Vrakosy a ine CNG vraky a nostalgicke spomienky na stareho dobreho bolsevika, co nam kazdy rok zakupil 100 novych vozov, aby zlempoval udrzbu este viac ako bola. Ale snivaj dalej svoj sen o NDS a vyhratom boji nad IAD.
tr3mp
Praha je 3x väčšia, čo znamená, že si môže dovoliť dať niekoľko krát viac peňazí (zrejme viac ako 3x) zo svojho rozpočtu na dopravné stavby. Či už pre IAD alebo MHD. A čím viac peňazí, tým vačší počet stavieb alebo náročnejšie stavby môže stavať. V tomto spočíva najväčší problém metra v Bratislave.