Reakcia na: BMko #42874:
Modrogumnieš (konštatovanie, bez otáznika). Čo sa pamätám, tak za celú dobu môjho jazdenia som nemal problém s nevidiacim, ktorý cestoval niekde inde, než za kabínou vodiča. Pri vystupovaní vystrčil z dverí bielu palicu, párkrát s ňou zamával a bolo. Nevidiaci totiž nie sú nesvojprávni, oni len nevidia. A nepotrebujú mať každý krok svojho života nalinkovaný predpismi, toto potrebujú len vykonávatelia povolaní, v ktorých sa obvykle nosí uniforma.
yale
Počet liniek zo Šafka by sa v prípade shuttle zvýšil, to je samozrejmé - ale boli by to linky doplnkovej dopravy rozbiehajúce sa hviezdicovými smermi z tohto bodu a bol by to dobrý základ výstavby nového linkového vedenia. Zatiaľčo v prípade električkového triangla sa jednoducho nijaký základ nosného systému nevytvorí, stále budú existovať linky E, A, T bez zjavnej hierarchie.
Električky z Petržalky nebudú prechádzať "radiálne cez mesto", pretože určité smery jednoducho chýbajú (trasu na Hlavnú stanicu by som nenazýval radiálnou) a ak sa pozrieš na mapu nosného systému, ten by do systému pridával presne tieto trasy, čiže má svoju logiku a je navrhnutý pomerne dobre (aspoň v CMO) a trasovanie je dlhodobo stabilizované, nie je dôvod, aby sa realizovali provizóriá.