Reakcia na: Majanko #38429:
Normálne je pokuta 1400,- Sk, pokiaľ máš platnú električenku, iba si ju vtedy nemal pri sebe, ak sa ňou do 30 tich dní preukážeš na Olejkárskej 1, zaplatíš iba 140,- Sk.Dúfam, že vieš sl. číslo toho revizora, lebo tých 500 Sk do vrecka je úplatok a to trestné je. Tuším, ktorý ujo to mohol byť, ale kľudne to mohol byť aj hociktorý iný revizor. Kde a v akej linke sa ťa kontrolovali?
Spectre
Tarifa, článok 6, odsek 2:
Bezplatne sa prepravujú:
deti do začatia povinnej školskej dochádzky,
držitelia preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím vrátane invalidného vozíka, sprievodcu alebo vodiaceho psa (ZŤP, ZŤP-S),
občania SR a držitelia "Povolenia k pobytu cudzincov" nad 70 rokov veku, ktorí sa preukážu preukazom totožnosti,
držitelia osvedčenia podľa zákona č. 255/1946Zb. o príslušníkoch Československej armády v zahraničí alebo potvrdení ministerstva národnej obrany o účasti v I. a II. odboji, občania uvedení v § 29 zákona FZ č. 87/1991 Zb. o mimosúdnych rehabilitáciách v znení neskorších úprav, vdovy po účastníkoch odboja, ktoré boli za nich vydaté v dobe odboja manžela, pokiaľ sa znovu nevydali alebo nežijú s druhom, držitelia preukazu SANO (občania Slovenska násilne odvlečení do ZSSR), držitelia preukazu KPV (Konfederácia politických väzňov), držitelia preukazu SZ VTNP-PTP (Slovenský zväz Vojenské tábory nútených prác - Pomocné technické prápory).