cafte!
chcel by som doplnit jednu informaciu:
SERBEL T3SUCS 7783+84 (sno, DOMO koberce) mal dnes mensiu nehodu. Zevraj niekde na Vajnorskej (asi pri Poluse) zobral nejaku embecku. Bigmac mal 7773+74, ale moc ho to netesilo, ze mu naburali jeho voz. A prezradil mi, ze 7773+74 brzdi ako kachna = na nic. :))))) (zajtra ma ist na brdovu kolaj, tato informacia ale nieje oficialne potvrdena).
ANDY:
KRABUST:
toto slovicko ma viac vyznamov, nie iba ako naznacil d3k0, ale takto:
KRA - krasnansky
BU - xxxxxxxx
S - s
T - tyristor (pri vyzbrojach TV1, TV8, TV 3/13)
- tranzistor (pri vyzbrojach TV14 a vyssie)
- termistor (pri starych kachnach so zrychlovacom = odporníkom, cize termistorom)
takze ako tolko k vysvsteleniu
MARTIN:
Radu 9xx nepovazujem za novu, podla mna to je iba kosmeticka uprava 7xx. Neber to v zlom.
chcel by som doplnit jednu informaciu:
SERBEL T3SUCS 7783+84 (sno, DOMO koberce) mal dnes mensiu nehodu. Zevraj niekde na Vajnorskej (asi pri Poluse) zobral nejaku embecku. Bigmac mal 7773+74, ale moc ho to netesilo, ze mu naburali jeho voz. A prezradil mi, ze 7773+74 brzdi ako kachna = na nic. :))))) (zajtra ma ist na brdovu kolaj, tato informacia ale nieje oficialne potvrdena).
ANDY:
KRABUST:
toto slovicko ma viac vyznamov, nie iba ako naznacil d3k0, ale takto:
KRA - krasnansky
BU - xxxxxxxx
S - s
T - tyristor (pri vyzbrojach TV1, TV8, TV 3/13)
- tranzistor (pri vyzbrojach TV14 a vyssie)
- termistor (pri starych kachnach so zrychlovacom = odporníkom, cize termistorom)
takze ako tolko k vysvsteleniu

MARTIN:
Radu 9xx nepovazujem za novu, podla mna to je iba kosmeticka uprava 7xx. Neber to v zlom.

si
Na prepravu som pouzival hlavne podzemne zeleznice zvane metro. Samotny system nie je zly (keby nieco podobne fungovalo v BA, nenamietal by som), ale je jasne vidno ze tam nie je nedostatok penazi na udrzbu. Tam su aj elektrickove trate v bezchybnom stave, nielen trate metra v tuneli, pomaly sa ani neda podla otrasov zistit ze prave voz presiel cez vyhybku a nie ako v BA tankodrom na nabrezi :-)) Vozy maju informacny system (vsetky) a su tiez kvalitne udrziavane. Myslim ze BA si moze na metro brusit zuby ked sa dosiahne rovnaka uroven udrzby ako maju prazaci, lebo inac budu v tych tuneloch len same vykolaje. A malo by sa s udrzbou zacat na existujucich systemoch, a nie verit ze ked sa mozno nieco postavi tak mozno bude aj na udrzbu... Inac su tie krtince dost velke a maju kvantum vychodov, takze ten kto sa tam nevyzna tak moze z tej istej stanice vyliezt niekde uplne inde ako chcel :-)) a pekne v nich fuka :-)))