Reakcia na: S499.1023 #28029:
Suhlasim ze je to o technike jazdy, pripadne nastaveni prevodovky. Tie tri sedadla medzi 2. a 3. dverami su podla mna tiez pitome, ako aj vysoko umiestnene okna, ale tymto trpia vsetky SORy. Okna by mali byt nizsie, njama v nizpodlaznej casti vozu, lebo rozdiel spodnych hran je dost mensi ako rozdiel vo vyske podlahy v NP a VP casti. Nestazoval by som sa ani nad tebou navrhovanou strechou s CNG flasami. A osobne by som privital, keby odstranili zdroj toho hluku, ktory tam vznika pri urcitych otackach motora - neviem presne, ale mozno odtlmit stresne panely alebo co. ?
Kto chce, moze nas podporit
Vladimír
bezpečnostná prestávka - jedna 30 min. prestávka na štyri hodiny. Môže byť rozdelená, minimálna započítateľná čiastka je však 10 min. Prestávka je platená.
prestávka na odpočinok a jedenie - jedna 30 min. prestávka po maximálne 6 hodinách od nástupu služby. Nesmie byť rozdelená. Prestávka je neplatená.
Re #28002 J: ohóóó... všetko by sa dalo vyšpekulovať. Kde je napríklad napísané, že prestávkujúci vodič musí po prestávke sadnúť do toho istého vozňa?
Re #28003 hroch: Vieš, ja by som ako cestujúci nepovažoval napríklad spojenie Obchodná - Petržalka za funkčné, ak sa mám trmotať cez Vazovovu. Moja zásada je, keď nemôžem ísť priamo na Obchodnú aj Špitálsku, tak radšej iba na jednu z nich a druhú nie ako by som mal mať v jednom smere spoj tam a v druhom späť.
Z prevádzkového hľadiska zase už poniektorí tiež spomínali, že neúmerne prehustíš dopravu v centre. Len si zober, že pri diametrálnej linke môže jedna súprava prejazdom v centre vyložiť ľudí napr. z Dúbravky a naložiť do Rače. V Tvojom návrhu sa ale každá bude otáčať a vracať do východiskového bodu. Ak si vezmeš, že na hlavných radiálach budeme počítať s intervalom v špičke 2 minúty (na ružinovskej radiále a Vajnorskej ul. trochu menej), tak si predstav, čo bude v centre, keď sa to tam všetko bude chcieť otočiť.
Re #28006 Papyr: Vždy som obdivoval ten rozdiel medzi nami, kde kým ja niečo prácne vystihnem v troch odstavcoch, Ty vystihneš jednou vetou
Re #28010 hroch: Tá bomba mohla byť myslená obrazne. V podmienkach Bratislavy pokojne stačí jedna vykoľajená električka.