Reakcia na: Mhr1 #258045:
Takže zase sme pri tom istom, neovládaš úplné základy a vyhováraš sa na chýbajúce značenie. Mimochodom, aj v Rakúsku platí, že pokiaľ nie je križovatka označená prednosťami, tak platí prednosť zprava a takých križovatiek majú viac ako dosť.
Moja prax hovorí jednoznačne, že ľudia ako ty nemajú čo na ceste robiť, lebo sú stratený a nevedia čo robiť. To nie je o žiadnej prevencii, ale o výhovorkách, že nepovedali, neukázali, ako som to mal vedieť. Lenivosť zapojiť mozog a nesamostatnosť.
Ale prosím, ukáž mi 4 križovatky na Slovensku, kde nemáš žiadne značky a nedávaš prednosť zprava a tá pravá odbočka nie je jednosmerka, do ktorej môžem odbočiť. Sa na to pozriem. Pretože na Slovensku, už keď máš niekde nejakú značku určujúcu prednosť, ako Daj prednosť v jazde, čo STOP, tak máš aj značku Hlavná cesta, takže vieš, že si na hlavnej.

Pavuk
Ale áno, ak vychádzam z uličky do ktorej ústia parkovacie miesta na
centrálnu uličku, po ktorej mi od vchodu/ východu ide auto a mám ho zľava, tak počkám. Hoci si myslím že by on mi mal dať prednosť, lebo sú to križovatky bez vyznačenia prednosti a tie uličky sú rovnocenné a on ma má po pravej ruke. ( podľa môjho názoru.) Keď vychádzam z radu zaparkovaných áut, tak áno musím dať prednosť, tým čo idú po uličke. Bavíme sa o príklade parkoviska v okresnom meste. A kladiem si otázku: Vedia ešte vôbec ľudia používať pravidlo pravej ruky keď treba? Ale asi máš pravdu na google maps je tá centrálna ulička označená sivou farbou, kým tie ostatné sú biele.