Reply on: david11 #258050:
Lenže tie cesty sa nespájajú. Tam idú jazdné pruhy pri sebe a autá prechádzajú z pruhu do pruhu, nakoľko nasleduje dalšie delenie jazdných smerov. Tu už by skôr platilo pravidlo o prechádzaní z pruhu do pruhu. Skôr by sa tam hodila značka uporiadanie jazdných pruhov značka číslo 431-20

Pavuk
Ale áno, ak vychádzam z uličky do ktorej ústia parkovacie miesta na
centrálnu uličku, po ktorej mi od vchodu/ východu ide auto a mám ho zľava, tak počkám. Hoci si myslím že by on mi mal dať prednosť, lebo sú to križovatky bez vyznačenia prednosti a tie uličky sú rovnocenné a on ma má po pravej ruke. ( podľa môjho názoru.) Keď vychádzam z radu zaparkovaných áut, tak áno musím dať prednosť, tým čo idú po uličke. Bavíme sa o príklade parkoviska v okresnom meste. A kladiem si otázku: Vedia ešte vôbec ľudia používať pravidlo pravej ruky keď treba? Ale asi máš pravdu na google maps je tá centrálna ulička označená sivou farbou, kým tie ostatné sú biele.