Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Petto #258005:
Zaujimave, ze za Nesrovnala sa intervaly nezhorsovali. A po dalsie, tu je krasne vidiet to, aki su v realite predstavitelia opozicie, ked su proti vlade, tak sa tvaria ze biedny chudobny narod a su pomaly socialnejsi nez Gandhi a akonahle su v nejakej funkcii alebo vo vlade tak su viac neoliberalni ako Thatcher.
Reakcia na: danlo #258029:
Máš za sebou kus dobrej práce, nemusíš sa podľa mňa vôbec vyviňovať a už vôbec nie pred tým rozpravkarom trpiacim akútnym dunning-krugerovým syndrómom, ktorý sem príde a útočí na úplne každého.
Reakcia na: bobitwo #257917:
Áno, keď som zarozprávaný, tak mi samozrejme robí problém vnímať okolie tak ako každému. To je síce pekné, že nemám kecať, ale kecám a rovnako kecá X ďalších vodičov... A to ešte neriešime, že tadiaľ môže jazdiť hocijaký opitý hňup. Áno nemal by, áno mali by to kontrolovať policajti - ale to je utópia, že policajtov bude 10 x viac a budú všade a všetkých kontrolovať.
Reakcia na: SGP135 #257993:
je tam ale 45 s cyklus
Reakcia na: samkoh #257997:
to nebude prestavba na kruháč, ale pomerne lacné "dočasné" riešenie pomocou dopravného značenia a zariadenia
Reakcia na: S499.1023 #258024:
Som rád, že sa ozval komunistický súdruh čo študoval ekonómiu komunizmu.

Nie som neomylný, ale ak niekto nevie určiť, či je v križovatke a aké prednosti má dávať, alebo si nestíha pozrieť značky s prednosťami, tak nemá čo robiť na ceste. Keby hovoril, že nevie, ako má vyzerať označenie pretŕčajúceho nákladu z vozidla, ani len neceknem. ale ak mi povie, že tu https://maps.app.goo.gl/drZazDzoiypSvN2X6 nevie určiť, že je v križovatke a kto dáva prednosť, tak s tým problém mám.

Ale prosím, ak ho chceš obhajovať, že taký človek môže bez problémov jazdiť, že nemusí poznať ani tie najviac primitívne a základné križovatky, alebo že nedokáže si všímať v 50km/h dopravné značky, prosím, obhajuj ho. Ale potom sa vo svojej dokonalosti nesťažuj, čo jazdí po cestách. Lebo jedného takého obhajuješ.
Reakcia na: Mhr1 #258015:
budem citovať z #257983
"Ako mám vedieť, či dávam prednosť sprava na neoznačenej križovatke, keď A) vôbec nemusím tušiť, že je vpravo križovatka, najmä večer a v neznámom teréne a 😎 keď je X situácií, keď sprava prednosť nedávaš? To kto tu neovláda vyhlášku???" - na neoznačenej križovatke značkami a bez určenia predností platí prednosť zprava. Evidentne s tým máš problem. Ak bez značky nevieš vyhodnotiť že si v križovatke, je na čase vrátiť vodičák.

"Napr. v Rakúsku ti pred križovatkou znížia rýchlosť na 70 km/h, potom dajú doprostred trávnatý ostrovček, takže musíš mierne vybočiť, čiže si v strehu a potom máš značku "Daj prednosť". To si nevšimne len ožralý. A rovnako to má aj ten na hlavnej, čiže obaja sú v strehu a spomalení. Značky majú mať zmysel v predchádzaní nehodám a nie v šikanovaní vodičov, že "Ha! Ty si si nevšimol značku!""
- teraz miešaš križovatky mimo mesto a mesto, keďže tu sa rieši križovatka v meste. Ale je zaujímavé, že v meste si nestíhaš všimnúť značku pred križovatkou v 50km/h ale mimo obce, kde je 100k/h už zrazu ten problém nie je.
- pár príkladov križovatiek v Rakúsku, kade chodím dosť často a ty sa ním oháňaš
https://maps.app.goo.gl/hn3baPnYqzxE4qsk8
https://maps.app.goo.gl/gP4Amw6xiCb1ttsr5
https://maps.app.goo.gl/NjuWsigobukKbct26
https://maps.app.goo.gl/3KQp1h7xWaemfCw48
https://maps.app.goo.gl/xLNQcSjMaxNxN1yJ8
- žiadne upozornenie na že pozor križovatka, dokonca "hlavná cesta" ani len nie je označená, že to je Hlavná cesta, značky určujúce prednosť ako Daj prednosť v jazde a STOP sú osadené len na vedľajších cestách, žiadny ostrovček
https://maps.app.goo.gl/8oUNGP1n5sAKkh6H7 - križovatka v meste, žiadne označenie že je niekto na hlavnej, alebo bude križovatka
https://maps.app.goo.gl/X15Y1MggQD8Sb8pR8 - ďalšia križovatka v meste, kde je len STOP-ka na vedľajšej ceste
https://maps.app.goo.gl/ZvVYjcDe2VnYtwi57 - zase viem, že som na vedľajšej len preto, že tam je Daj prednosť v jazde.
https://maps.app.goo.gl/STpxPfu443Pj6qFE9 - lomená križivatka, je tak značka Hlavná cesta a pod ňou dodatková tabuľa s tvarom križovatky a vyznačené, čo je hlavná a vedľajšia cesta
https://maps.app.goo.gl/2BT5uHrXenixHinr6 - križovatka, kde nie je jediná značka...

Takže prosím, vráť vodičák, keďže celá tvoja argumentácia je o tom, že ty nevieš, či si v križovatke, kým ti to značka nepovie, ty nevieš aké sú prednosti, lebo nie si schopný si pozrieť značky.

A nie, nie som profesionálny šofér, mám najazdených cez 700 tisíc km za 23 rokov, len v rámci Európy sú 2 krajiny, kde som nešoféroval, Ukrajina a Rusko.
Reakcia na: bobitwo #258004:
Zmeň si nick na Robotwo, neomylný fajčikút.
Reakcia na: si #258020:
A navigáciu nepoužívam, pretože smartphone je zlo 😁.
Reakcia na: Viko #258021:
Mne robil problém ten od Vajnor do čiernej vody. Neviem ako teraz, ale bol tam smer Bratislava a nebolo úplne jasné, či sa tým myslí Rača, alebo Ružinov 🤣
Reakcia na: S499.1023 #257988:
Mňa vytrolil kruháč na hlavnom ťahu v Partizánskom pri Kauflande. Keď ideš od západu, priebežný pruh ťa zvedie na bajpas do centra, kým do samotného kruháča (a ďalej po I/64) vedie novovzniknutý ľavý pruh.
Reakcia na: S499.1023 #258017:
vedel som ze potrebujem ist po E442 na odbocku na cestu 305 v obci Jaroslav....
a na mentalnu analyzu trasy som potreboval kusok viacej casu ako som mal k dispozicii do vjazdu na kruhac....
Reakcia na: Mhr1 #257990:
Ja som mal na mysli nejaký konkrétny kruháč. Ja mám okolo svojho bydliska takých kruháčov hromady, klasických a turbo a jediné, čo tam spôsobuje problémy, sú vodiči, ktorí nečítajú značky a nepozerajú doľava. Ale oproti Banánikovej obľúbenej lomenej prednosti sa ten chaos odohráva pri menších rýchlostiach, takže prípadné kolízie nie sú tak fatálne.
Reakcia na: Ike #257995:
Najlepšie majú vychytané kruhové v UK (asi s nimi majú aj najdlhšie skúsenosti).
V Taliansku je zasa výborná napriek prvotnému dojmu totálneho chaosu maximálna ohľaduplnosť.
Reakcia na: si #258002:
A čo ťa na tom úplne jasnom značení zmiatlo?
Reakcia na: Mhr1 #258015:
Nekŕm trolla.
Reakcia na: bobitwo #258004:
Tak už ma ne..r! Teraz konkrétne - čo z môjho príspevku svedčí o tom, že mám vrátiť vodičák? Si vodič profesionál alebo amatér? Ak amatér, koľko rokov jazdíš a koľko km si najazdil? A o psychike vieš úplné h...o! Pre teba sú predpisy niečo ako posvätná krava a je ti jedno, ak v praxi nefungujú.
Reakcia na: SGP135 #257993:
To sa dá predsa upraviť.
Reakcia na: Ike #258012:
Však to, že sa tu porovnávajú dve veci - psychologický pocit (zbytočne pri prepadne 17 minút platnosti) s ekonomickým dopadom (či už na cestujúceho alebo dopravcu).
Reakcia na: Valec #258011:
"a máte čo ste chceli" 🤣 15 minútový lístok za cenu 30 minútového. Slovami Horsta Fuchsa "a to se vyplatí"

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.