Reakcia na: Ike #258012:
Však to, že sa tu porovnávajú dve veci - psychologický pocit (zbytočne pri prepadne 17 minút platnosti) s ekonomickým dopadom (či už na cestujúceho alebo dopravcu).
15 minútový lístok za cenu 30 minútového. Slovami Horsta Fuchsa "a to se vyplatí"


Valec
15 min. . . . 1,10 - 1,30 €
30 min. . . . 1,30 - 1,50 €
60 min. . . . 1,80 €ň
Ten výpadok, ktorý prinesie o 10 centov lacnejší 15 min. lístok hravo nahradí o 10 centov drahší 30 min. lístok. A keďže ľudia cestujú rôzne, raz kratšie, raz dlhšie, tak to v konečnom dôsledku ani nemusí byť pre nikoho lacnejšie.