Reakcia na: Ike #257969:
Aký výpadok? Však v prípade zavedenia 15 min. lístka sa proste dopočíta zohľadnená inflácia od roku 2021 a vyjdú cca ceny:15 min. . . . 1,10 - 1,30 €
30 min. . . . 1,30 - 1,50 €
60 min. . . . 1,80 €ň
Ten výpadok, ktorý prinesie o 10 centov lacnejší 15 min. lístok hravo nahradí o 10 centov drahší 30 min. lístok. A keďže ľudia cestujú rôzne, raz kratšie, raz dlhšie, tak to v konečnom dôsledku ani nemusí byť pre nikoho lacnejšie.

Ike
U nás proste dvojpruhový kruháč s malým polomerom nemá zmysel, lebo v tom vnútornom okruhu nepôjde nikto. Proste je to brané tak, že prídeš, odídeš. Smerovka sa dáva len vpravo.
V Španielsku je to skôr špecifický prípad Xkovej križovatky, kde vnútorný okruh plní rolu odbočovacieho pruhu vľavo a tak je to všetkými vodičmi aj rešpektované. Platí v zásade pravidlo, že vonkajším oblúkom ide ten, ktorý ide vpravo (po našom 1. výjazd) a rovno (po našom druhý výjazd) a vnútorným ten, kto ide rovno (po našom druhý výjazd) a vľavo (po našom tretí výjazd). Neviem, či to majú v predpisoch, ale normálne tam používajú aj smerovku vľavo. Skúšal som uplatniť našu logiku a rovno ísť do vonkajšieho pri treťom výjazde, ale trošku som domácich domotal
U nás majú význam turbokruháče. Prerekvizitou k ich úspešnosti je osadenie správnych značiek a ich čítanie vodičmi pri priblížení.