Reakcia na: 810zssk #257832:
Veď práve preto som dával tie návodné otázky. Odpoveď, prečo na prímeste neplatí električka na bankovej karte bude určite znieť, že tam nie je fotka užívateľa. Ale toto dokázala vyriešiť aj extrémne konzervatívna Praha tak, že fotka je uložená v databáze a priradená ku karte.
Mhr1
1. nemali vôbec existovať až na jasné prípady, keď hlavná je širšia a odbočuje tiahlym miernym oblúkom. Takéto prípady sú najmä mimo mesto, kde stačí trojuholníková značka ukazujúca, kam vedie hlavná cesta (hrubá) a kam vedľajšia (tenká). Toto značenie podľa tvaru križovatky bez udania hlavnej či vedľajšej cesty je zrozumiteľné a nemätie.
2. Práve značka, že som na hlavnej, vedie k zmätkom, lebo ten, kto križovatku nepozná, si môže uvedomiť, že je na hlavnej, dodatkovú tabuľu si ale nevšimne a pokračuje bez rozhľadu rovno. Keď už taká križovatka existuje, mala by byť označená trojuholníkom "križovatka" a dodatkovou tabuľkou s jej tvarom. Označenie hlavná je v takomto prípade naozaj mätúce! A naviac by na vozovke mala byť namaľovaná priečna stop čiara, aby to vodiča upozornilo, že tu nemá voľný prejazd v smere rovno. V zahraničí som videl aj označenie "daj prednosť" s tým, že hlavná odbočuje doprava. Bolo by to bezpečnejšie.
Ako človek, ktorý šoféruje >50 rokov, začínal svoju "školu šoférskeho života" v Prahe na trabante a má najazdených niekoľko sto tisíc kilometrov, niekedy nad takýmito organizačnými zmenami krútim hlavou. Hlavná má byť až na výnimočné prípady tá rovná a širšia, tak to bolo, keď ja som sa učil jazdiť.