Reakcia na: Viko #257311:
50 miestny autobus a vyťaženosť bola okolo 35%, to znamená nejak 17-18 ľudí na spoj (aspoň podľa článku na sme.sk). Len samotná trasa má cca 200km, spotreba diaľkových autobusov sa uvádza niekde medzi 20-30l, treba splácať splátku za bus, poistenia, údržba, diaľničné poplatku, aj ten šofér potrebuje nejaký plat, nájomné za odstavné miesta pre autobusy, rôzne dane atď. Pri 18 ľudoch bol "zárobok" 306€, po odrátaní 23% DPH mu ostalo 235,62€Ale vidím, že ekonomická gramotnosť je stále nízka na Slovensku.
Viko
Hlavný problém je, že po niekoľkých rokoch železničných výluk na Pohroní a striedavom jazdení/nejazdení diaľkových liniek z BS už väčšina potenciálnej domácej klientely jazdí autami. A turistov na autobusový výlet nenamotáš, kým PAL nebudú tvoriť normálnu sieť s rozumným rozsahom spojov.