Reakcia na: MatejBA #256967:
1) ťarcha pod verejnou komunikáciou vzniká ex lege, vôbec nemusí byť zapísaná na LV.2) Mnohí opomínate, že vlastníctvo pozemku ešte nezakladá vzťah k stavbám na ňom postaveným. Ak je raz na pozemku mestská cesta, hádam jej užívanie ide na vrub mesta. Či, príde štát Lamaču dobrovoľne udržiavať komunikácie, ktoré ani nemá zaradené v majetku?

Ike
Ak to zoberiem do extrému, tak nerozumiem úplne tomu, prečo má mesto zabezpečovať skladovanie môjho majetku z verejného rozpočtu. Ak ak áno, prečo mi potom nezabezpečí skriňu na hračky, alebo záhradný domček na náradie? Prečo stavia garáže len na sídlisku, ale nestavia napríklad pre rodinné domy? A ak ide o auto, prečo mi má financovať iba skladovanie, ale napríklad nie servis, údržbu, poistenie a pohonné hmoty?
Mesto má ústavnú povinnosť zabezpečiť základné ústavné práva: práva na vzdelanie, práva na zdravotnú starostlivosť, práva na prácu, práva na zdravé životné prostredie a práva na kultúru. Tú zabezpečuje tým, že financuje inštitúcie, ktoré tieto práva zabezpečujú, či už prenesene alebo z vlastnej kompetencie a tým, že zabezpečuje verejnú dopravu, chodníky, cesty. Skladovanie majetku v súkromnom vlastníctve osôb tam nevidím.