Reakcia na: Ike #256980:
Všetci sa tešíme, že Ike nepotrebuje auto, lebo nepotrebuje 2x denne cestovať kvôli práci 1,5h. Škoda, že sú ľudia, ktorí musia denne dochádzať do práce a je rozdiel či daná osoba strávi cestou do a z práce za deň 1 hodinu, alebo 3 hodiny.
Ike
Ak to zoberiem do extrému, tak nerozumiem úplne tomu, prečo má mesto zabezpečovať skladovanie môjho majetku z verejného rozpočtu. Ak ak áno, prečo mi potom nezabezpečí skriňu na hračky, alebo záhradný domček na náradie? Prečo stavia garáže len na sídlisku, ale nestavia napríklad pre rodinné domy? A ak ide o auto, prečo mi má financovať iba skladovanie, ale napríklad nie servis, údržbu, poistenie a pohonné hmoty?
Mesto má ústavnú povinnosť zabezpečiť základné ústavné práva: práva na vzdelanie, práva na zdravotnú starostlivosť, práva na prácu, práva na zdravé životné prostredie a práva na kultúru. Tú zabezpečuje tým, že financuje inštitúcie, ktoré tieto práva zabezpečujú, či už prenesene alebo z vlastnej kompetencie a tým, že zabezpečuje verejnú dopravu, chodníky, cesty. Skladovanie majetku v súkromnom vlastníctve osôb tam nevidím.