Reakcia na: david11 #254647:
Ja viem čo sa tam všetko zlieva. Len vravím, že ak sa zruší bus pruh, v špičke to nijako extra nepomôže - z úseku Mlynské nivy - začiatok podjazdu bude prieplet vozidiel rovnako plný, akurát v podjazde sa zaplní aj druhý pruh a zápcha na R7 bude tak o 150 metrov kratšia, ale zároveň sa môže zhoršiť (v tomto smere ale tragédiu neočakávam) plynulosť na križovatke Bajkalská-Prievozská. Lebo ak sa vozidlá pripájajúce pri Vetexe budú mať problém zaradiť, začnú upchávať aj križovatku nad podjazdom.
upravovač fotiek
Taká zastávka Kotlanova v Brne je typickou ukážkou, ako to môže dopadnúť. A zjavne to zástupcovia mesta nechceli mať aj v Bratislave. Dobre, tak máme všetko úrovňové. Aj úrovňovo to dokáže byť pre tramvaj rovnako rýchle. Lenže zvyšuje sa riziko smrťákov. Lebo ľudia sú, žiaľ, blbí. Ďalším príkladom z Brna môže byť zastávka Běloruská.
V minulosti bola v istých častiach istých miest vybudovaná segregovaná chodecká infraštruktúra. Tzv. Autogerechte Stadt. Myšlienka dobrá, však chodcov úplne oddelíme, vytvoríme im bezpečné trasy. Lenže bezpečné je relatívny pojem. Možno je to bezpečnejšie z hľadiska kolízie s cestnou dopravou. Ale sú aj iné formy bezpečnosti. Ja sa ľuďom vôbec nečudujem, že sa vyhýbajú tmavým podchodom, najmä ak by nimi mali ísť sami, vo večerných hodinách. Je tam silný psychologický faktor, pričom je teraz úplne jedno, či je riziko reálne, alebo iba subjektívne vnímané ako reálne. Nakoniec, ani dobré osvetlenie nie je zárukou, že sa ľudia nebudú cítiť nepríjemne.
Ináč za exemplárnu ukážku zlého riešenia možno brať prístup na zastávku autobusov Dvory. Svojho času bol podchod pri Ekonomickej univerzite tiež otrasný (neviem či ešte je, ale pamätám si keď vyhorel - teda tie laminátové "obklady" rámp, čo tomu dalo úplne iný level). Iste, ľudia si dokážu zvyknúť na veľa. Ale to neznamená, že je to dobré.