Reakcia na: Peon #248894:
Možno preto rakúska železnica nevyzerá ako pojazdné múzeum dopravy na rozdiel od ŽSR, ZSSK, a MD ktoré už obrazne pol storočia držia rovnaký cenník.
Predtým to nezdraželo zopár rokov čo si pamätám (viem, vtedy bola nižšia inflácia).
Tak už sa oplatí tam chodiť iba jeden deň v roku. Na "deň bez áut" bolo naposledy možné voziť sa na jeden Einzelfahrtschein celý deň.
aspoň že idú už pomaly prázdniny a snáď sa 8.1 nevrátime do tohto stavu
Miro
Mimochodom, raz sa mi stalo, že som si v krčme dal pivo a zistil som, že nemám peniaze. Krčmár hovorí, nevadí, dáte nabudúce. Lenže kedy nabudúce? Bola to letná krčma, koniec sezóny, posledný deň prevádzky pred zimou. Nakoniec som dostal nápad - vypýtal som si jeho číslo účtu a mobilom cez internet banking som mu peniaze previedol z môjho účtu na jeho. A boli sme spokojní obaja.