Reakcia na: irizar #248442:
Ešte som zabudol dodať, že tí saturaci a blagusaci počas pandémie neboli noví vodiči ale naopak zúfalci seniori (v kontexte zručností), ktorí boli ochotní jazdiť za menej a brali DPB ako bezpečný prístav. Pri najbližšej možnej príležitosti (by) zduchli naspäť do komerčnej a medzinárodnej.
Ike
Ďalej rozlišujme typ dopravy, či je prevádzkovaný na základe obchodnej stratégie daného dopravcu - teda prevádzkovanie dopravy napĺňa jeho obchodné záujmy - tzv. komerčná doprava, alebo doprava na komerčnej báze, alebo či ide o zabezpečenie práv občanov v zmysel dopravnej obslužnosti - dopravu objednáva objednávateľ - ide o dopravu vo verejnom záujme.
A potom sa bavme o type zmluvy, či ide o zákazku alebo koncesiu, teda, či je nákladové riziko na strane dopravcu, alebo je nákladové riziko na strane objednávateľa.
Takže nie je to len buď/alebo ale je to až trojrozmerná matica.