Reakcia na: 810zssk #245624:
Dobrý point s tou linkou. Ale celé nariadenie je písané hroznou bruselčinou (bruselskou angličtinou) a preložené je to a lá google translate
A hlavne si to nakresliť, lebo sa tam nehovorí len o súťažení ale aj o tom, že má vykonávať dopravu len v územnej príslušnosti svojho orgánu.
Každopádne, predpokladám, že v civilizovanej časti Európy sa:
a) buď dohodnú objednávatelia na spoločnej linke,
b) je príslušným miestnym orgánom obdoba našej BIDky a všetko je plne legálne.
810zssk
Predĺženie 37 do Stupavy považujem za zlý nápad kvôli dôvodom čo už uviedol Valec. Považoval by som ale za vhodné predĺženou 37 (a N37) nahradiť 215ku.