Reakcia na: Andy #24570:
hmm to uz ani nema az tak vela spolocneho s chemiou, ako fyzikou a mohol by si vediet ze zmena vnutornej energie sustavy (v tomto pripade sa jedna o chemicke vazby) sa rovna zmene tepla (pozor, nepliest si s teplotou) sustavy minus mechanicka praca praca sustavy [dU = dQ - PdV].mechanicka praca by ta zaujimala v pripade ze dane plyny pouzijes v spalovacom motore, pokial vsak potrebujes zmenu vnutornej energie pouzit na vyprodukovanie elektrickej energie, tak bude tvojou maximalnou snahou realizovat tento dej adiabaticky a budes vyuzivat prave zmenu tepla...
Inak pravda energia = vacsinou teplo. Keby som napisal, ze delta U (alebo delta E) je zaporne, asi by sme sa nevadili
Leon
Tak se mrkněte. Autobusum je určena stránka
www.citibus.cz
Tramvajím www.prazsketramveje.cz
Simulator metra je na www.mechanik.wz.cz
Tak zas nikdy zdar!