Reakcia na: Andy #236588:
Lenze tu neriesim MHD, tu riesim lokalne problemy, rozne "drobnosti", ktore casto ani mestska cast neriesi hned. Lavicka sem, pieskovisko tam, diera na chodniku za 7 barakmi, posyp chodnika v zime na konci sveta a podobne. Vazne si nemyslim, ze magistrat to zvladne na minimalne takej urovni, ako terajsi system. A ak sa maju posilnit uradnici, tak v konecnom dosledku sa mozno neusetri tak vela (ak vobec nieco), kedze bude treba viac uradnikov, viac referentov, nove zmluvy a hlavne vazne pochybujem, ze mesto bude mat 17 ci kolko miestnych uradov ako je teraz, cize nastane aj diskomfort pre obyvatelov ak nieco budu od uradnikov potrebovat.
Bratislava ma oficialne okolo 437 000 obyvatelov, neoficialne urcite aj cez 500 000. To mas spojene Kosice, Presov, Zilinu a Bansku Bystricu s tym, ze este nieco doplnis z Nitry. To ma vazne vsetko zvladnut iba 1 "urad"?
veteran
NDR tento font zaviedla paralelne s nami, tak kto vie, či šlo o náhodu alebo nejaký druh kooperácie.
Universal grotesk prišiel na v priebehu 80. rokov, ale výraznejšie sa rozšíril až po vyhláške platnej od 1.1.1990, keď sa o.i. oddelilo diaľničné a nediaľničné značenie a zrušila sa žltá farba písma na modrých tabuliach. A potom v priebehu 90. rokov, keď sa zrušili smerové tabule v tvare šípky. Staré značky s Gill Sans tak postupne zmizli zo sveta, ale v rôznych Horných Dolných nejaké jednotlivé relikty dali nájsť ešte aj na prelome milénií (a snáď niečo hrdzavé ešte aj dnes).
Písmo bolo k dispozícii na sadzbu textu od roku 1951 a v periodikách bolo v tom čase využívané skutočne masovo - najmä na nadpisy. Potom sa pridalo použitie na rôzne prebaly a obaly, výrobné štítky, všetko možné. Dodnes ale nerozumiem, komu a prečo napadlo to použiť na dopravné značenie a ešte v semibolde či rovno bolde
V Česku sa Universal grotesk používal až do roku 2001, ale aj po 20 rokoch sa ešte čo-to dá nájsť - napríklad na Wilsonovej pri hlaváku a potom ďalej na zjazde na križovatku U Bulhara.