Reakcia na: fobust #22906:
Hehe, pekne si to napisal. Inak ten mysticky blesk je iba kratkodobe rapidne zvysenie napatia. Vrbusta by to mozno trochu koplo, ale narozdiel od toho, keby bolo v troleji 600V stale by mal vacsiu sancu rozchodit to... I ked v soku by bol asi riadnom
). Ked som presiel na radu ja, slusne som pozdravil. Teta sa na mna usmiala, pozdravila ma (!) a opytala sa, co to bude. Potom si vypitala zdvorilo (cize s pouzitim slovicka "prosim" !) danu sumu a este zdvorilejsie mi dala moju kartu a potvrdenku. Kedze tam nikto necakal, tak som sa jej este na pol minutky prihovoril a pokecali sme o tom, aky su niektori vlcaci yebnuti
fobust
Okrem spominaneho trhnutia jazdou to vobec nerobi dobre elektrickej vyzbroji, nakolko ten blesk sa prenasa cez vsetky jej komponenty az do trakcneho motoru. Dalsia vec je to, ze ak by sa v nasledujucom useku pracovalo na vrchnom vedeni, tak ten vrbust, co tam prave montuje na tom parovode, by dostal kratkodobo 600 V a to by asi prijemne nebolo.