Reakcia na: fobust #22904:
Velmi dobre vravis! Stalym zakaznikom by sa fakt mohla pokuta odpustit. Kazdy je len clovek a ma pravo zabudnut.Ked hovoris o milej skusenosti s pracovnikmi DPB.... Vo stvrtok po ceste z FEIky do roboty som sa na Obchodnej zastavil kupit si tramvajenku, nakolko som ju mal posledny den. Okrem noveho, priestrannejsieho dizajnu ma prekvapila teta za okienkom napravo. Najprv tam stal taky yebnuty deges, ktory do nich hucal, preco mu musia menit kartu a preco by mal platit 160Sk a pod... Kupodivu mu vsetko pekne vysvetlila, s kludom... v snahe zakaznika upokojit. Ten trotel tam este chvilu nieco frflal, takze drzal okienko (kvoli nemu som potom nestihol 9ku
). Ked som presiel na radu ja, slusne som pozdravil. Teta sa na mna usmiala, pozdravila ma (!) a opytala sa, co to bude. Potom si vypitala zdvorilo (cize s pouzitim slovicka "prosim" !) danu sumu a este zdvorilejsie mi dala moju kartu a potvrdenku. Kedze tam nikto necakal, tak som sa jej este na pol minutky prihovoril a pokecali sme o tom, aky su niektori vlcaci yebnuti
. Ale z celeho nakupu elektricenky som mal velmi dobry dojem - fakt sa ta pani spravala tak, ako sa patri (ako napr. ked sme boli v infokancelarii DPmB v Brne). Kiez by taki boli vsetci zamestnanci DPB.... to by sa nam cestovalo s radostou .....
Andy
1. Pismeno V - zltobiela tabulka - prejazd cez dialkovu rozbiehavu vyhybku, zbiehavu vyhybku, alebo krizenie len s vypnutou jazdou
2. Pismeno Z - zltobiela tabulka - prejazd cez dialkovu rozbiehavu vyhybku, zbiehavu vyhybku alebo krizenie so zapnutou alebo vypnutou jazdou
3. Cierny trojuholnik v ciernom obdlzniku - pred miestne stavanou vyhybkou - trojuholnik vyjadruje smer, na ktory je vyhybka prehodena standardne, teda vodic prechadza do toho s vypnutou jazdou, do druheho so zapnutou
4. Styri kruzky v obdlzniku - usekovy delic, prejazd s vypnutou jazdou
5. Cislo - zltobiela tabulka - maximalna prejazdna rychlost cez vyhybku, krizenie, alebo nejaky zvlastny usek, napr. pod nadjazdom
6. Cerveny obdlznik - zakaz vjazdu na trolejovu stopu
7. Prieciarknuty stvorcek - netusim co to je
doplne ma ak nieco chyba. pripadne viete bod 7