Reakcia na: david1 #225445:
Cesta trvala rovnako aj v starej chronometráži – dve minúty z Avionu na Mariánsku a dve minúty z Mariánskej na Námestie SNP. Len z tých štyroch minút necelú minútu zabralo brzdenie, stanicovanie a rozjazd zo zastávky Mariánska. Dnes, keď sa nespomaľuje v tomto bode, sa to saturuje zníženou rýchlosťou traťovým úsekom. Po správnosti tam tú minútu mali zobrať – nevzali. Posledné grafikony však nezohľadnili ani iné dôležité veci – zapnutie preferencie na Priečnej osi pre linku 2, kde ostali pôvodné nadimenzované jazdné doby, zosynchronizovanie svetelných križovatiek Slovanet – Saleziáni pre linky 8 a 9, na viacerých linkách boli úplne nezmyselne popridávané minúty, ale na miestach, kde to vôbec nebolo treba. Výsledok je taký, že sa šuchtá a vetrá, klesá atraktivita MHD ako rýchleho a spoľahlivého systému.

810zssk
https://drive.google.com/open?id=1fLw4_91VQeAjQ6vbSOnWzep0v-iFhMfw&usp=sharing
Na to aby malo zmysel sa bavit o tuneli pod Bratislavou by muselo byt realisticke vybudovat aspon tu cervenu vetvu a to dostatocne kapacitnu aby zvladla regionalnu dopravu aj dialkovu. A samozrejme, aj keby nejakym zazrakom taky stav nastal, tak stale to neznamena ze ma zmysel investovat peniaze do toho a nie inych rieseni.