Reakcia na: Ike #225110:
Neopakuj chlapče lebo sa zhovadíš ešte viac a plusky sa míňajú. Rakušáci by boli blbci aby cca 35 kilometrový úsek po nejaký hraničný úsek na Slovensko modernizovali na 200 km/hod, jedine ak to je nejaká priamka, takže teoreticky z hľadiska parametrov trate by tam 200-ka mohla byť, ale čo ďalej ? Taká rýchlosť na slovenskom úseku po Devínsku je nedosiahnuteľná bez toho aby sa nevybudovala úplne nová trasa v novej polohe, a na jednokoľajnej trati zaviesť 200-ku to je riadne uletené, k tomu nový most cez Moravu, nové mosty v inundačnom území Moravy, hahaha.Okrem toho ak nevieš Rakušania preferujú spojenie na Slovensko cez Kittsee.
V januári 2017 totož Ministerstvo ŽP SR informovalo, že sa v rámci povinného cezhraničného posudzovania EIA prerokováva strategický dokument „Plánovaná prioritná železničná trať Viedeň – Rakúska hranica“ v ktorom sa hovorí o vyhlásení železničnej dráhy „Viedeň - Flughafen Wien (letisko Viedeň) - Bruck / Leitha - štátna hranica pri obci Nickelsdorf“ za vysokovýkonnú trasu.
Tento dokument na základe dohody medzi príslušnými ministerstvami Rakúska a Slovenska predstavuje železničné prepojenie „južne od Dunaja cez Kittsee prioritné prepojenie pre regionálnu a nákladnú dopravu, ktorej ale z dlhodobého hľadiska prináleží dodatočná funkcia rýchleho spojenia medzi Viedňou, Flughafen Wien (letiskom Viedeň) a Bratislavou“. Táto stavba vyplýva zo skutočnosti, že Flughafen Wien (Letisko Viedeň) predstavuje podľa čl. 41 ods. 3 Nariadenia (EÚ) č. 1315/2013 hlavné letisko v TEN-T. S tým je spojená povinnosť do roku 2050 spojiť Flughafen Wien (letisko Viedeň) – ako aj všetky takzvané hlavné letiská – so železničnými a cestnými infraštruktúrami TEN-T.
Pre navrhovanú zmenu siete z toho vyplýva konkrétny cieľ a to vytvoriť výkonnú os osobnej diaľkovej dopravy na relácii Wien Hbf (Viedeň hl. st.) - Flughafen Wien (letisko Viedeň) - Győr - Budapešť a funkčné pripojenie Viedeň - Flughafen Wien (letisko Viedeň) - Bratislava.
Tak čo na to povedia chlapci od Jaspersu, čo s tým naložia Kubáčkovci na ministerstve dopravy a odborníci na IMHD, to som zvedavý
Celá križovatka mi príde, že je to urobené ako vyvolaná investícia, len aby investor minul peniaze. Ako ju spustili boli tu už 2 ťažké havárie a výrazne spomaľuje premávku (pre všetky smery). Dokiaľ nebol signalizácia zapnutá, neviem, či tu vôbec bola nejaká havária.
zbytočný človek
Akékoľvek občianske aktivity sú vopred márne, doslova zbytočné. Toto NIE JE odbočenie od témy. Tak sa netvárte že je všetko OK a keď niekto napíše o zbytočnosti akejkoľvek činnosti a zafilozofuje si o zbytočnom premýšľaní o svojej zbytočnosti tak to nemusíte hneď mazať, lebo sa to nehodí do "slniečkárskeho" prístupu aktivistov, ktorí márne veria že niečo dokážu. NEDOKÁŽU! Nič v Autoslave nebude. Zbalte kufre a tiahnite ďalej. Ja viem, je to kruté, ale je to tak. Je jedno koho si zvolíte za primáta alebo za posrancov do zastupiteľstva, všetkým ide o to isté. "Výhodne" predávať mestský majetok a lobovať za "spriaznené" firmy. O NIČ INÉ NEJDE! Nikto nechce naozaj zlepšiť dopravu (alebo čokoľvek iné). Iba sa tak navonok tvária a keď niečo aj vzbudí dojem že to zlepší dopravu (alebo čokoľvek iné), tak to je iba vedľajší efekt nejakého "obchodíku" v pozadí.
Neviem čo na tom je odbočením od témy. Keď vidím čo sa v tomto meste deje, tak naozaj túžim radšej nebyť. Nie, nezmierim sa s tým. Naozaj radšej nebyť ako byť otrokom ľudskej hamižnosti, tuposti a arogancie. Keď napíšem že by som najradšej chcel len tak prestať existovať, tak je to pravda. Nehľadajte za tým žiadne "iné" vysvetlenia.
Málokto z Vás, ak vôbec niekto, čo tu píšete, strávil toľko hodín prácou nad vecami, ktoré by drvivá väčšina z diskutujúcich v tomto fóre okamžite brala a chcela, prípadne s malými úpravami. Keď už človek nemá absolútne žiadnu "hodnotu" a vzdá sa svojej citovej stránky (za pomoci liekov), ostane mu iba zamerať sa na iné veci a tie ho doženú a doslova dožerú tak, že dá výpoveď, lebo to proste nejde. A tak existuje nezamestnaný, nedokáže si nájsť prácu, vidí čo sa deje, je citovo zmrzačený (za pomoci tabletiek). Ale viem že mám pravdu. Realita za oknom je jasným dôkazom. Fakt radšej nebyť ako byť celé dni sám v byte s vedomím svojej vlastnej zbytočnosti, vidiac kam sa svet uberá. NIE, nechcem byť súčasťou tohto sveta. Tabletky ma oslobodili od istých ľudských potrieb. Ďakujem. Už neplačem, nie som zúfalý. Ale to neznamená že nevidím realitu okolo seba. Svet, ktorý patrí indivíduám, ktoré porušujú pravidlá, klamú, podvádzajú a robia podrazy. LEBO TO TAK PROSTE JE.