1; Otázka na pamätníkov: Aké cestovné museli platiť dôchodcovia nad 70 rokov v autobusoch SAD Bratislava v rokoch napr. 1985 - 1989? A v 90-tych rokoch? Predpokladám, že za 0 € / Sk / Kčs je to teraz historicky prvý krát.
2; Prekvapilo ma, že Bratislavský samosprávny kraj sa vzdal v prímestskej doprave peňazí z evidenčného cestovného. Neuvažovalo sa nad tým, že kto by chcel využívať SeniorPas aj v mimobratislavských zónach, že by si musel zaplatiť napr. 12 € ročne (resp. 1 € mesačne)?
3; A k dopravným kartám: Rôzne SAD-ky na Slovensku majú odlišné ceny za dopravnú kartu. Zarobia trochu dopravcovia za vydanie tých kariet? Predpokladám, že aj tie 3 € u Slovak Lines vrátane fotky sú vyššia cena než za akú to kupujú od výrobcu.
2; Prekvapilo ma, že Bratislavský samosprávny kraj sa vzdal v prímestskej doprave peňazí z evidenčného cestovného. Neuvažovalo sa nad tým, že kto by chcel využívať SeniorPas aj v mimobratislavských zónach, že by si musel zaplatiť napr. 12 € ročne (resp. 1 € mesačne)?
3; A k dopravným kartám: Rôzne SAD-ky na Slovensku majú odlišné ceny za dopravnú kartu. Zarobia trochu dopravcovia za vydanie tých kariet? Predpokladám, že aj tie 3 € u Slovak Lines vrátane fotky sú vyššia cena než za akú to kupujú od výrobcu.
Ako na jednej strane ich chapem, mna by to tiez nebavilo 600x nieco vysvetlovat, hlavne ked same zrejme o IDS vela nevedia a je v tom bordel.
Juraj76
Mám preukaz ŤZP, bývym v Trnavskom kraji, v Bratislave pracujem.
1. Čo je to vlastne tá bezkontaktnán čipová karta, je ju potrebné vybaviť? Alebo len možnosť? Načo slúži? Električenka sa dá vybaviť aj bez nej?
2. Prechodné obdobie pre mňa neplatí?
3. Na električenku potrebujem len ŤZP prerukaz, občiansky a fotografiu? A električenka sa urobí na počkanie?
4. DP robí aj fotografie, alebo si fotografiu musím zohnať sám?
Ďakujem za ofpovede.