Reakcia na: Andy #18039:
Iná linka je v Žiline na zadnej strane myslím len u autobusov. Trolejbusy (všetky, ak sa nemýlim), majú zo zadnej strany "teplomer". Podobnú "sprostosť" možno vidieť na Slovensku napr. v Banskej Bystrici.Ja som nepovedal, že displej nemá oproti klasickej tabuľke výhody. No aktuálny smer nepovažujem za výhodu displeja, lebo keby DPB veľmi chcel, mohol by vybaviť vozidlá bočnými tabuľkami pre oba smery, ktoré by vodiči na konečnej prehadzovali, tak ako napr. v Martine. Nevýhodou displeja však zostáva obmedzené množstvo zobrazených údajov v jednom okamihu. Ak napríklad chceš ísť na konkrétnu ulicu, pri klasickej tabuľke Ti stačí doslova okamih na bleskové prebehnutie očami po tabuľke a vieš, či spoj ulicou prechádza alebo nie. Pri displeji, kde v spodnom riadku behajú vybrané nácestné zastávky musíš čakať, kým žiadaná ulica "príde na rad" a zobrazí sa. To však často už môže byť neskoro a autobus Ti ujde... Pokiaľ by sme sa bavili o bratislavských displejoch, tak čakať môžeš koľko chceš, pretože bratislavské displeje majú vypovedaciu hodnotu žalostne malú (aby som nekydal len na BA, tak to isté platí aj pre ZA, KE, či PO...). Tak isto sa domnievam, že cestujúci (za spoluúčasti akustického hlásenia zastávok) viac uvíta "teplomer" na plastovej tabuľke ako teplomer elektronický - jednoducho ten plastový mu poskytne informácii viac.
To ani v Bratislave nie je.
Turbo
Dalej si dovolujem citovat SMERNICE DOPRAVNEJ POLITIKY HLAVNÉHO MESTA SR BRATISLAVY
DO ROKU 2010:
Mimo ineho sa tam vravi:
- Zefektívnenie jestvujúceho systému MHD:
- zavedením preferencie MHD na komunikačnej sieti a v križovatkách robi sa to? Pozrime si trat na Zlate piesky
- prehodnotením linkového vedenia a využitia vozového parku počas dňa
- prehodnotením tarifnej politiky - ano, zdrazievanie
- skvalitnením prepravy (rýchlosť, pravidelnosť, presnosť, spoľahlivosť) prostredníctvom moderných systémov riadenia - akych? Vsak staci dfinovat postihy za predcasnu jazdu, kontrolovat to, pri meskani 5 minut strhavat premie, ak vodic neuda dovod, ktoremu uverim
- rozvojom flexibilných typov prevádzky. - najprv by mala byt vobec nejaka prevdazka, aby mohlo byt vobec nieco flexibilne
- Podpora zavedeniu nových typov vozidiel vyhovujúcich ekologickým kritériám. - to akoze tie plynofikovane serble?
- Zvýšenie kvalitatívnej a kvantitatívnej úrovne MHD systémovým riešením (rozhodnutie o príprave a realizácii nosného systému MHD vedeného v centre mesta podpovrchovo). - v tomto smere sa uz zacinaju objavovat konecne normalne navrhy, ale ked sa bude iba hovorit, tak to nepomoze, treba konat!
- Ďalší rozvoj trolejbusovej dopravy (kopcovité oblasti, Petržalka). - co tam ma treolejbus preboha robit? Suchtat sa este viac? - pozn. Turbo
- Vybudovanie technickej základne MHD v okrajových častiach mesta za účelom zvýšenia operatívnosti dopravnej obsluhy a zníženia jalových kilometrov a zároveň rekonštrukcia stávajúcej technickej základne. - Vozovna Dubravcice? Vsak mala stat uz v roku 1996, ak sa nemylim. A stojanka JD? Nekryta? A naco, ze?
- Zabezpečenie väzieb MHD a prímestskej dopravy v rámci koordinovaného systému s cieľom zníženia časových strát cestujúcich pri prestupoch. - BID? Co to je BID? Nechcene dieta...