Reakcia na: Petto #177718:
V Československom dopraváku bol aktuálne článok o kĺbových trolejbusoch v Ústí nad Labem. Tam zakúpili vyradené vozidlá z Hradca (8 ks za 4,7 mil. Kč), zgenerálkovali (po cca 5 mil. Kč) a majú ďalších 10 rokov na čom jazdiť. Neviem síce, či generálkovali všetky, alebo časť skončila ako zdroj ND, ale ak by všetky, tak 45 mil. majú 10 prevádzkyschopných vozidiel. Za tie peniaze by mali nové asi tak 3. Na dočasné prekrytie stavu je to celkom fajn riešenie. A to sa v ČR začínajú už vyraďovať aj 15TrMky... Ale samozrejme, že aj nové vozidlá treba.
Andy
Ja osobne som si auto kupoval kvôli tomu, aby sa mi rýchlejšie a komfortnejšie vybavovali nejaké pracovné a rodinné záležitosti. Keby mi išlo o to, aby som cestoval čo najlacnejšie, tak si určite nekúpim auto za viac ako tých rádovo 2000 eur, pretože by to bolo proti myšlienke šetrenia.
Takže si myslím, že fixné náklady na auto by sa do porovnania ceny cestovania obvykle nemali rátať.