Reakcia na: david1 #175187:
Tlačenica na električkových zastávkach na Račianskom mýte sa dá porovnať s tebou menovanou zápchou od Námestia 1. mája. Úplná katastrofa. Prečo je teda pre teba priepustnosť cesty vyššou hodnotou, než bezpečnosť chodcov? Lebo každodenný stav na spomínaných zastávkach a súvisiacich priechodoch je taký, že nemá zmysel sa baviť o zvýšení komfortu, lebo dnes tam žiaden komfort nejestvuje, ale ľudskej dôstojnosti, pokiaľ sa nechceme rovnať rozvojovým krajinám.Kým zlepšenie, ak nie pre dominantnú, tak rovnocennú skupinu v dopravnom uzle by bolo zásadné, zápcha po Námestie 1. mája je zatiaľ v rovine tvojich úsudkov.

intony
A prečo by tam mal byť podchod pre chodcov a podjazd pre električky? Prečo by nemala byť zakopaná pod zem, naopak, križovatka aj s autami? Prečo by mali ísť pod zem chodci a autá, hluk a smrad mal ostať na povrchu? Je to predsa verejný priestor a je zabitý križovatkou pre cestnú dopravu, nie električkou a chodcami.