Reakcia na: Ike #175171:
Rozšírenie ostrovčekov na Račku o 0,5 metra je podľa teba dostatočné? V prvom rade by mali mať cestujúci v dôležitom uzle primeraný priestor (viď električkové zastávky na Trnavskom mýte a na Molecovej) a potom môžme riešiť priepustnosť na cestách, kde defacto nejazdí autobusová MHD. Nie je to žiadne hehe just, ale o prístupe k ľudom.
kecho
Re #175138 richardhudec: osobne si myslím, že parkovanie na chodníkoch by malo byť všeobecne zakázané. otázne je, v ktorom storočí na to prídu "osvietenci" z hradného vŕšku... ja si ako chodec tiež nesadnem doprostred cesty a nezačnem si tam robiť piknik...
keď mesto/mestská časť chce, aby sa na nejakom mieste parkovalo, nech tam spraví regulárne miesto (bárs aj s vyberaním parkovného, prečo sa to neurobilo napr. pri reko Mýtnej, keď bola celá rozkopaná, mi ostáva záhadou) a nie že teraz ti všetci parkujú na Radlinského na chodníku (pričom pri tej farskej budove je tiež jeden chodník oddelený od cesty kríkmi a trávnikom), ale "mesto" stopercentne nebude chcieť na miesto toho chodníka presunúť jazdný pruh s tým, že by sa z pôvodného stal nový zastávkový ostrovček "Floriánske" s prestupom na hrane a zlikvidovala by sa konečne Vazka pri štátnej kase a aj na Vazke...