Reakcia na: Nika0Nika #170631:
Osobne si myslím, že zákon je nezmyselne postavený, pretože ešte viac núti fajčiarov porušovať ho. Podľa mňa by na každej zastávke mali byť vyhradené zóny pre fajčiarov, s popolníkom na odhadzovanie špakov, vzdialené aspoň tých 5-10 metrov od prístrešku. Takto by sa vyhovelo aj jednej, aj druhej strane.
Mike
Linka nad 50 km sa už riadi iným zákonom. V iných krajinách možno nemajú také zákony ako my. Európske smernice a nariadenia o pracovnom čase odpočinku a prestávkach sú všade rovnaké v diaľkovej doprave (či už kamiónovej alebo autobusovej), teda nad 50 km. V pravidelnej autobusovej doprave do 50 km (kam spadá aj MHD) neviem či je to na západ tak isto ako u nás.