Dobry den, vidim, ze tu riesite ine temy, ale rada by som vedela, ci je nejako mozne riesit situaciu s fajcenim na zastavkach MHD. Mame sice nejaky zakon na ochranu nefajciarov... ale zial je taky aky je....
V poslednom case som sa dostala do dost neprijemnych situacii - do konfliktu s fajciacimi na zastavkach MHD. Ked je pekne pocasie, tak sa to este da zniest, ale ked prsi a tlacite sa pod strieskou na zastavke desiati z toho piati si vychutnavaju este na rychlo cigatetu (rychlo, kym dojde spoj a potom spak hodit na zem a ist), fukaju drzo dym ostatným do tvare a neberu ohlad ani na male deti. Nestalo sa mi to raz, a nestalo sa to na jednej zastavke (Avion, Postova, Kamenne nám., Zochova, Trnavske myto....). Perlickou je, ze ked som sa ozvala, ze mi vadi, ked do mna fukaju dym a ze je mimochodom aj zakazane fajcit na zastavke, tak mi este vynadali... dostala som sa aj odpovede, ci nahodou nechcem cez hubu, ze budem mat inu starost ked mi jednu vrazi... co malo za nasledok dobre pobavenie ostatnych fajciacich. Nefajciari sa len tisko stiahli... Je to normalne????
Co s tym chce dopravny podnik robit. Keby niekto kontroloval fajcenie (zákaz fajcenia a jeho porusovanie na zastavkach) a daval by pokuty za porusovanie zakazu, nie len ze by sa ulavilo ludom, ktory si nepraju dychat skodliviny, ktorych mame aj bez takehoto "bonusu" v prostredi az prilis, ale dopravny podnik by si vzhladom na frekventovanost porusovania zakazu zarobil mozno lepsie, ako na cestovnom.
Nika
V poslednom case som sa dostala do dost neprijemnych situacii - do konfliktu s fajciacimi na zastavkach MHD. Ked je pekne pocasie, tak sa to este da zniest, ale ked prsi a tlacite sa pod strieskou na zastavke desiati z toho piati si vychutnavaju este na rychlo cigatetu (rychlo, kym dojde spoj a potom spak hodit na zem a ist), fukaju drzo dym ostatným do tvare a neberu ohlad ani na male deti. Nestalo sa mi to raz, a nestalo sa to na jednej zastavke (Avion, Postova, Kamenne nám., Zochova, Trnavske myto....). Perlickou je, ze ked som sa ozvala, ze mi vadi, ked do mna fukaju dym a ze je mimochodom aj zakazane fajcit na zastavke, tak mi este vynadali... dostala som sa aj odpovede, ci nahodou nechcem cez hubu, ze budem mat inu starost ked mi jednu vrazi... co malo za nasledok dobre pobavenie ostatnych fajciacich. Nefajciari sa len tisko stiahli... Je to normalne????
Co s tym chce dopravny podnik robit. Keby niekto kontroloval fajcenie (zákaz fajcenia a jeho porusovanie na zastavkach) a daval by pokuty za porusovanie zakazu, nie len ze by sa ulavilo ludom, ktory si nepraju dychat skodliviny, ktorych mame aj bez takehoto "bonusu" v prostredi az prilis, ale dopravny podnik by si vzhladom na frekventovanost porusovania zakazu zarobil mozno lepsie, ako na cestovnom.
Nika
TomJ
L4 - Karlova Ves - Tunel - Nám. SNP - Trnavské mýto - Zlaté piesky
L6 - ŽST. Nové Mesto - Trnavské mýto - Nám. SNP - Obchodná - Račianske mýto - Rača
L9 - Dúbravka - KV a ďalej po dnešnej trase do Ružinova
L11 - ako dnes
L12 - ako dnes
L14 - ako dnes
L17 - ako dnes, až na to, že by jazdila aj poobede a asi by som ju z Jesenského prehodil na Šafko.
A keďže trať na Štefanovičovej by bola uzavretá, riešil by som to autobusom X13 po trase HLST - Štefanovičova - Mýtna - Vazovova - Radlinského (zastavila by na zastávke Floriánske nám. ako električky smer Obchodná) - Imricha Karvaša - Štefanovičova - Žilinská - Karpatská - Beskydská - Šancová - HLST (Štefanovičova je od Šancovej po Žilinskú jednosmerka, preto táto obchádzka smerom na stanicu, nepredpokladám totiž, že by busy jazdili po tej zničenej trati).
Druhá možnosť je taká, že by žiadna X13 neexistovala, pretože okrem zastávky Žilinská sa z ostatných dá cestovať bez problémov busom alebo električkou. Zastávku Žilinská obsluhuje len linka 203 (zast. Štefanovičova), ale myslím si, že túto zastávku aj tak nevyužíva nejaké veľké množstvo ľudí.
Tretia možnosť je zavedenie linky X13 v trase HLST - Hodžovo nám. - Nám. SNP - Šafárikovo nám. - nábrežie - Staromestská - Hodžovo nám. - HLST. Vybudoval by som zastávku Šafárikovo nám. oproti tej električkovej. Na SNP by stála ako voľakedy N95 a tiež by stála na Nám. Ľ. Štúra ako nočné spoje. Po prípade by mohla robiť aj slučku cez obratisko Nový most.