Reakcia na: Peon #164505:
určite premávajú, však z Rakúska a z juhu cez Maďarsko čo chodia vlaky, to sú dva smery, čiže na 100% nákladné vlaky chodia v úseku Petržalka - ÚNS, ÚNS-ku navyše plní aj prístav, Slovnaft a ešte nejaký terminál čo tam je na Lúčnej. V Rajke som videl vlaky ČD Cargo, takže nejaký ten nákladný vlak určite prejde, aj v Rusovciach vždy zaručenie niečo stojí, vždy aspoň dve koľaje plné, čo som tam videl. Úsek Rajka - Petržalka nemusí dlho ostať bez vlakovej obsluhy, záleží však na ochote Slovenskej strany sem pustiť Maďarské elektrické jednotky. Zaujímavé to bude aj z pohľadu využívanosti a súboja L801 vs. vlak, že čo pritiahne viac a či vlak neuberie L801 zákazníkov, lebo : 1. V Petržalke bude neporovnateľne rýchlejšie = úspora času
2. Prestup na ŽST Petržalka na L59,80,91,93,94,191 = lepšie spojenie s mestom
Mike
Prejazdy zo špičiek to by šlo iba ťažko, lebo by sa tak vodičom neúmerne natiahla služba (a max. limit je 12 hodín)a navyše často sú vodiči iba na delených službách, čiže aj ďalší deň má nástup ráno a tak by nemal dodržanú prestávku medzi službami.
Z celodenných poradí by to teoreticky šlo, ale tam tiež treba veľmi citlivo preveriť, či dané poradie nemá robený cp tak, že s pretávkami to má akurát vypočítané na minútu po dojazd do vozovne..