Reakcia na: Preßburg.Germane #144188:
Presne. Viedeň by mala byť vzorom pre našu MHD. Nie je to len tým, že majú nízkopodlažné a neprestarnuté(o duwagy sa dobre starajú) vozy, ale aj veľkým počtom električkových a autobusových liniek. Samozrejme doplnené U-bahnom a S-bahnom(ktorý má kopu kilometrov aj mimo Viedeň)., pričom linka U6 plní funkciu rýchloelektričky. Ale aj kultúra je iná, nežije tam tolko primitívov, čo ničia vozy. Skoro žiadny voz nie je nijako doničen a stanice metra sú velmi dobre udržiavané(výnimky sa nájdu, napr. vo Floridsdorfe). Proti vandalom je asi účinný kamerový systém. Samozrejme že kvalita sa odráža na výške cestovného(jednorázový CL na metro stojí myslím 1,70).Výhodnejši je 24-hodinový turistický CL za 5,70.Re #144192 S499.1023: čo sa luďom nepáči na modely škoda 14T- Porsche? Má ideálnu dĺžku, pojmú vela cestujúcich, sú nízkopodlažné...Pre Bratislavu ako stvorená- určite lepší variant ako K2S, ktorých dĺžka 21metrov pomaly nebude stačiť...Možno dizajn Porsche nie je dobrý.
Preßburg.Germane
Wien je všetko dokonalé ale mnohé veci sú tam lepšie. Ak nechceš Vieden - tak už k aj len Praha (v ktorej tuším žiješ) -tiež má k MHD úplne iný prístup. (Škoda Forcity, Trat Barrandov, Metro L-D a dalšie projekty) -a mimochodom myslím si, že to preto lebo zmýšlanie Čechov ovplyvnilo práve to, že patrili dlho pod Rakúsko ako Germánsky národ. Ale zase musím uznať,že Slováci sa od Madarov naozaj nemali čo veľa naučiť...
Ale fakt DPB , nieto že nepostavil od roku 1989 jediný meter novej trate ale ani tých sprostých 25, (nieto 40) Capacity nevie zaobstarať. Ja byť vo vedení tak aspon pre to 150tisícvé sídlisko by som tých 25 vozov kúpil ako čiastočnú náhradu náhradu za slubovanú električkovú trať. DPB Petržalčanom dlží veľa. Každé civilizované mesto by už do takej husto obývanej štvrte potiahlo aj dvš trate. - To že Magistrát Bratislavy dáva peniaze bohviekde a že MHD podcenuje to už je vec druhá...všetko je o národe.