Reakcia na: Ik #138285:
Tak si vyberú Citelis lebo je to moderný autobus. ? Minule tu obhajovalo aj české osadenstvo tohto fóra Citelisy keď som povedal, že vychádzajú zo starého konceptu takže majú na nich dobrý názor a aj ja osobne mám na Citelisy viac-menej dobrý názor... Pri Mercedese sa platí aj za značku to je pravda. A čo také ďalšia spoločné diely ako prevodovke, pri niektorých autobusoch motory, ABS, ASR to sú pri väčšine výrobcov spoločné diely... Ale ja už končím diskusiu na túto temu. Jednoducho nebudem tu 100x písať, že nie je normálne si priplácať niekoľko miliónov na jeden a pol metra čo pri MB CapaCity tvorí len ten úžastný zadný sedací priestor, kde človek nemôže ani stáť len sedieť... ? Re #138286 Ik: Aha takže Solaris SU 18 je potom starý? ?
kecho
ak sa ti nepáči MB, aké je porovnanie výhodného nákupu Citelisov? a tuším ani na ivecá nebol tender
Re #138254 luky1: mi tam chýba popis napr. na poslednej fotke niečo v štýle: "výstavy sa zúčastnili aj dva psy a predseda predstavenstva DPBZ B. Za(á)hradník - na fotke druhý z pravej strany"
Re #138261 luky1: a už sme doma... takže výhodná kúpa sa ešte predraží? ?
Re #138273 Ik: aký je tozdiel medzi 18 a 19,5m vozom? 10 ľudí?15? tj to, čo odvezie 18 kusov 19,5metrákov, odvezie aj 19,5 kusa 18metrákov - nejaký rozdiel v cene pri počte ušetreného 1,5-2 busov si si všimol?