Reakcia na: MiroBA #133355:
A ešte jedna vec: do Pezinka navrhuješ v špičke 3 linky po 15 minútach, čiže každých 5 minút jeden vlak. To je na tejto trai nedosiahnuteľné. Podľa mojich výpočtov tam môže ísť osobák každých 13 minút, aby pomedzi to ostali medzery na rýchliky a nákladné vlaky. Takže 15-minútový interval je maximum, čo dosiahneš.
MiroBA
Tak zase ja to navrhujem z laického hladiska som si vedomý že tam sú nedostatky. -tiež tá trať do Plaveckého Mikuláša asi bohviečo nie je aj do Stupavy je administratívne zrušená...-no škoda že sa to nechalo schátrať.
No, pozerám tie dokomenty BID - v pláne sú linky R20, R50, R60, R70 -ale v podstatie ide len o pridanie čísel Rxx osobným vlakom. Ten interval 2 hodiny cez víkendy nie je bohviečo, preto chcú poschodáky -ludia nahrnte sa a trikrát za den vás odvezieme. Radšej by som uvítal častejší interval a menšie súpravy -no otázka peňazí.
Všetko končí na Hlavnej stanici -zbytočne sa tam budú pri prestupoch ľudia motať. Mohli to spojiť R20+R50napr. a spraviť linkovanie dametrálne.
Alebo tými Rkami by som plne nahradil osobné vlaky a do najbližších miest by som zaviedol linky čo navrhujem ja - ako kvázi náhrada za metro.
Čo sa týka trate do Petržalky a na letisko -nie že by som to považoval za zlé, ale v dohľadnej dobe to nebude -kto to všetko zaplatí...
asi taký moj osobný pohľad na to.