dnes hej, ale urcite treba pozerat dopredu a vsetky stavby realizovat tak, aby sa s metrom aj ratalo...
ono na zaciatku 20. storocia bola Bratislava 40 tisícová dedina a električky tu veselo chodili...
teoreticky môže mať o 100 rokov BA 4 000 000 obyvateľov, preto jasné, že metro nestavať teraz, no rátať s ním do budúcnosti určite!
Práve kvôli papierovej vojne pri vydávaní licencie na medzinárodnú linku by som sa nedivil, keby DP požiadal o licenciu skôr ako Blaguss, ale Blaguss ju dostal skôr ako DP ?
Aj keď toto asi nebol ten prípad, v prípade DPB spôsobili iné faktory ten časový posun..
skús si pozrieť, ako sa L78 "triafa" do grafikonu
Re #129526 21Tr: nie som si tým úplne istý, či by pre ovsište bola 84/99/88+13 dlhšia ako 84/99+93...
Re #129543 21Tr: neboj, ony sa minú...čo takto nejaké dodatočné odmeny k jubileu, prípadne "zmysluplné" spätné odkúpenie pozemkov pod PKO, aj keď za xnásobnú cenu, ale veď to predsa nedaví... ?
Suhlasim s tym, že "metro" by malo byt, ale iba v centre. Nesuhlasim s tym, ze aj v petrzalke to bude potrebne. Ono 90 sekundovy interval bude uplne stacit na elektricke ked si zoberies, ze napriklad taka linka 93 sa (aspon dufam ? ) nezmeni, cize niektore nosne linky ostanu.
Sranda, že doteraz tam nikto nechcel jazdiť a DPB si vybaví licenciu a už sa tam hrnú aj iné spoločnosti... Viď. to isté aj Rakúska linka. Premávali tam draho, došla konkurencia zrzu ceny dole, ale tvrdia, že to nie je kvôli DPB a.s.
Čo je podľa teba dostatočný dopyt na metro? Veď ja nenútim nikoho sa prispôsobovať môjmu názoru a faktom, číslam. Zároveň som nikde neprehlásil, že metro je jediná možná cesta. Len nemám rád, keď tu všade píšeš, že to je blud. Aj metro, aj električky majú svoje pre a proti. Ja osobne nevidím pre trasu metra do Petržalky žiadnu inú prekážku, než finančnú. Pokiaľ by sa však financie našli, určite by som to nenazýval zbytočne vyhodenými peniazmi. Je len a len na papalášoch, akú možnosť si zvolia. Mne to je úúúplne jedno. Budem rád za každú investíciu do dopravy, ktorá jej pomôže.
Zjavne som si zo skratky AS MN zapamätal len tie písmená MN a z toho nejako ten Nový most odvodil. Ale tá 5 minútová jazdná doba ma teda dosť prekvapuje, asi pôjdem niekedy vyskúšať.
BTW, majú tam jednu odlišnosť medzi výveskou. Sobotňajší spoj z Mosonmagyárováru má odchod o 12:00 a týždňový o 11:00. http://www.valec.yw.sk/temp/IMG_6399.JPG
Podľa mňa sa treba zmieriť s tým, že Bratislava nie je miliónové mesto. Ide to aj bez metra. Je tu napríklad plánované prepojenie prepojenie ŽST Petržalka - Nivy. A hlavne INTEGROVANÁ DOPRAVA. Možno sa raz dožijeme
Ja netvrdím, že si niečo také povedal. Pokiaľ sa už ideme baviť do detailov, Petržalka určite má miestne pomery na to, aby tam bolo metro. Ako inak, veď to metro by neplánovali a nezačali stavať len tak zo srandy. Určite nebazírujem na výstavbe metra, ale dopravnej situácii v meste by to určite pomohlo. Takisto by dopravnej situácii pomohlo, ak by sa vystavali nové električkové trate nielen na periférii mesta, ale aj v centre mesta, kde je koľko tratí? 3? 4?
Ja metro považujem ako fakt, ktorý je rozumný, ale nebudem o neho bojovať, pretože mi to je jedno ? Tu ide čisto len o "vojnu čísel" ?
Tu by mohol byť aj problém. Maximálne tak cestujúci do Jaroviec, Rusoviec a Čunova. Ale podľa mňa by tá trasa vedela fungovať aj z cestujúcich v relácii mesto - Petržalka. Je to môj odhad, oficiálne čísla som videl, ale nepamätám si ich.
Céčko nejazdí len na JM. JM je od centra podstatne ďalej ako Petržalka. Koľko cestujúcich by presadalo v Petržalke z metra na prímestské linky?
...to ma len tak z voleja napadlo...
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Ike
ono na zaciatku 20. storocia bola Bratislava 40 tisícová dedina a električky tu veselo chodili...
teoreticky môže mať o 100 rokov BA 4 000 000 obyvateľov, preto jasné, že metro nestavať teraz, no rátať s ním do budúcnosti určite!