Reakcia na: S499.1023 #104865:
Chvíľu zabralo, ale potešil som sa keď som zistil, že som nebol ďaleko od Palmovky ako som tipoval, že ešte pamätám ☺ Zdá sa mi, že 15 idú dočasne rušiť...A pravdu máš, dosť blbé. Nie je to tak dávno, čo som sa pozastavil nad domácou situáciou v relácii Nový Most - mesto (2 električky a 70 - odchod behom troch minút a potom 20 minútová diera - snáď je to už lepšie) .
Sommelier
Vzhľadom na to, že http://www.sutn.gov.sk/ ich "iba" predáva... ?
Použijem jeden návrh na jej zmenu...
http://www.udipraha.cz/rocenky/sbornik02/tema4/blava4.htm
článok 42 - minimálna šírka jazdného pruhu pri rekonštrukciách v stiesnených podmienkach a obmedzení nákladnej dopravy môže byť 2.8 m
tabuľka 3 - šírka jazdného pruhu na C1 a C2 v stiesnených podmienkach 3.25 m, min 3.0m, pri rekonštrukciách B2 a C1 v stiesnených podmienkach 3.0m, min 2.8m, na obslužných komunikáciách min.2.8 m, šírka autobusového pruhu v stiesnených podmienkach a rekonštrukciách 3.25 m, min.3.0 m
článok 79 - šírku zastávkového pruhu možno v stiesnených podmienkach znížiť výnimočne až na 2.75 m
_____
Je možné kolónu označiť za stiesnené podmienky ? Imho áno.
V prípade dvojprúdových komunikácii, ktoré disponujú najmä rannými zácpami v jednom smere vytvoriť sekundárnym dopravným značením (neviem či napríklad modrú farbu vyhláška dovoľuje, zdala by sa mi najoptimálnejšia, ale aj s oranžovou by sa dalo žiť ?) jazdné pruhy 3 - z toho jeden BUS.
V prvých dňoch a následne preventívne by bola vhodná účasť dopravných koordinátorov (zelení, modrí, dispečer, spoločnosť), ktorá by prípadným momotárom pomohla sa zaradiť ?
Takéto riešenie samozrejme nevyžaduje rozšírené cesty, posunuté chodníky a najmä kandelábre (s trolejovým vedením vedením), najmä pri skutočnosti, že takto rozsiahlych prác sa dočkávame veľmi sporadicky ak vôbec. Čo tým chcem ale povedať je, že kolóny vznikajú na výjazdoch zo sídel, čas, v ktorý by bolo vhodné pre dané riešenie sú 2 - 3 hodiny pracovného dňa (7-9 a vieme, že narastá) a za skutočne malé náklady - druhé vodorovné a zvislé dopravné značenie, spolu s vhodnou podporou by mohlo byť fajn. ☺