Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Ámos:No ty musíš byť fest zhulený. Esičko:Prosím,pokračuj v písaní príspevkov.Ámos je len jeden a ja si radšej prečítam od Teba 10 príspevkov o železnici než od Miklošofila Ámosa 1 o ekonomike. Tento príspevok nech je pokladaný za vyjadrenie názoru pisateľa a nie nejaký všeobecný odsudok Ámosa alebo niečo také.Ámos nech si sem kopíruje čo chce ak si to mýli so serverom Novinky.sk alebo Finance.gov.sk.
Reakcia na: Ámos Keynes #39903:
No dobre, máš pravdu, hoci jedna vec je, čo sa píše v novinách a druhá realita. Napríklad už tohto roku mal byť tender na nové busy a stále nie je. ?
Reakcia na: Emo #39901:
Ale oni mi nadávali za to, že som skopíroval článok, že Bratislava chystá do nákupu a modernizácii vozidiel v roku 2004 - 2006 vraziť 2mld Sk. A boli tam aj iné info o MHD a o rekonštrukciách a výstavbe rôznych ciest pre MHD tiež dôležité.

Jediný m@rtin mi nadával za článok o HDP lebo ho večne žere, že SR má vyšší rast HDP ako ČR, čo v podstate priznal aj v príspevku #39850 a myslím si, že najviacho dožralo práve číslo 8% pre rok 2007. To, že on sem píše o pendolínach, a airbusoch tak som mu tu za to v živote nenadával. Pred pár dňami sa tu rozoberali vlaky a napísal som niekomu niečo? Nie!!! Lebo definujúce podmienku diskusie sú splenené, keď účastnci diskusie:
spolu navzájom hovoria
navzájom sa aktívne počúvajú
v svojich replikách reagujú na to, čo hovorili ich predrečínici
v svojich replikách uvažujú o viacerých názoroch na prediskutovávanú problematiku, než len o jednom
majú v úmysle rozvíjať svoje poznanie, porozumenie a usudzovanie o diskutovanej téme.
Lebo k etickým pravidlám, ktoré umožňujú diskusiu patria:
prístupnosť rozumovej argumenácii: ochota účastníkov vypočuť si dôvpdy, dôkazy a argumenty ostatných a tiež dovoliť, aby argumenty druhých ovplyvnili ich vlastné názory
pravdivosť: účastníi hovoria to o čom sú P R E S V E D Č E N Ý, bez úmyselného klamania druhých lebo predstierania niečoho čomu neveria
sloboda prejavu: všetci môžu slobodne vyjadriť svoj názor tak, že pri tom nie sú obmedzovaní názormi druhých, nikto sa im nevysmieva alebo ich neuvádza do rozpakov
rovnosť príležitostí: všetci majú rovnakú príležistosť k tomu aby prehovorili a aby im ostatní venovali svoju pozornosť, aby nikto nemusel trpieť tým, že niekoľko osôb úplne ovládne diskusné pole
úcta k ostatným: účastníci rešpektujú práva a názoy ostatných, venujú im pozornosť a zamýšľajú sa nad tým, čo hovoria iní, reagujú šetrne a správajú sa k nim s úctou ako k plnohodnotným rovnocenným partnerom
nepredpojatosť, bez predsudkov: diskutujúci sú otorení k názorom druhých, ochotní zmeniť svoj názor, šetrní voči názorom ostatných a ochotní zdržať sa zatiaľ súdu.
Reakcia na: Ámos Keynes #39899:
OK, kopiruj a pis sem co chces. Prepac. A kedze su toto stranky o MHD, tak toto je moj posledny prispevok sem. Padla klec.
Reakcia na: Ámos Keynes #39899:
Veď áno, môžeš sem skopírovať nejaký článok, ale toto sú stránky o mhd, a nie o ekonomike. ?
Reakcia na: KLF #39898:
Máš pravdu, aj tie sú v zlom stave. ?
Reakcia na: Esicko #39818:
Ešte raz sa spýtam. Môžem skopírovať na tomto fóre nejaký článok alebo vždy si budem musieť vypýtať od teba povolenie? Písal som v tom príspevku aké je to super, že bude investovaných 2mld. do vozov? Práve naopak. Napísal som, že som na to zvedavý. Tak do mňa nerýp a nauč sa čítať.

Re #39834 m@rtin: Som úprimne rád.

Re #39837 Vševedko: Opakujem a pýtam sa, môžem sem na verejné diskusné fórum skopírovať článok, ktorý si mimochodom nemohli všetci prečítať, lebo na internete ešte nebol?

Re #39850 m@rtin: Nie klameš. Lebo u teba v Prahe som ti hovoril, že som P O Č U L a že tak tú info treba brať, že MAN sa im lúbil a že by ho chceli a že zase v tom bude nejaké všimné, lebo tak isto sa im lúbilo všetko okrem Citybusov. A keď som sa z Prahy vrátil tak v mailoch som sa s tebou zhodol v názore, že informácii o nových vozoch pre Bratislavu uverím, až keď prídu. Doslova som napísal: "Úplne ti rozumiem. Na ten nákup som skeptický už aj ja a až tu niečo bude tak potom im zatlieskam."

Áno naposledy som sa tešil z článku spred roku a dvoch mesiacov v Novom Čase,že za 678 či 768 mil. sa kúpia nové vozy a uveril som. A nielen ja, aj napríklad taký Vladimír pridal príspevok "Slzička sa mi tlačí do očí, že si hlavné mesto kúpi nové autobusy." Z kade má človek čerpať informácie ak nie z písaného slova? Prečo je Gutembergova kníhtlač niektorými historikmi považovaná za koniec stredoveku? Lebo nastal obrovský prísun informácii a to pomohlo zmeniť stredoveké pomery a vyústilo do renesancie. Všetky média sú dnes založené na písanom slove a obrazoch. Len niekde ti to prečíta človek, ktorého hneď aj vidíš alebo počuješ (pričom je aj stovky kilometrov od teba) a obrazy sa aj hýbu. Inak v tom nie je žiaden rozdiel.
Ja neviem ale vy všetci asi prvé čo ráno spravíte zavoláte primátorovi, generálnemu, premiérovi, ministrom,... a pozisťujete čo je nové a či náhodou zajtra neprídu nové busy. Vy tlač nečítate, televíziu nepozeráte, rádio nepočúvate a ste ako tie tri opice čo si zakrývajú oči, ústa a uši.
Reakcia na: Emo #39897:
Prve treba rekonstruovat Mileticovu, Radlinskeho, DUBRAVKU (Hanulova - Svantnerova), Kapucinsku. Toto su najhorsie useky.
Reakcia na: Andy #39867:
Dúfam, že nie, ten treba prvý rekonštruovať.
Reakcia na: Vševedko #39883:
Však Maďar. ?
Reakcia na: TeBeCe #39894:
Dik!
Reakcia na: TeBeCe #39892:
a ta co robi NR - BA je akej farby ? Klasicky cerveno-biela ? Ci ?
Reakcia na: man from the past #39891:
no aj ja som pozeral, kolko Karos B 732 ma napr. SAD Zilina na primestskej 🙂
Reakcia na: TeBeCe #39890:
uff.. tak to som nevedel a popravde som ani take este nevidel na medzimeste... Toz...
Reakcia na: man from the past #39889:
donedavna premavala na linke NR - BA, ale ta sa uz coskoro chysta rozpadnut ?
Reakcia na: Lopez #39886:
tak neviem, ale kde na dialkovej linke premava 3dverova Karosa mojko?
Reakcia na: Lopez #39886:
Dobrý vtip tak na silvestra, ale už je 17 dní po... 🙂
ahojte som tu novy ?
SWTC> dik za promptnu odpoved, ja som sice chcel rovno v akom to je DPI pri 1:87 ale aj toto mi staci, ja si to uz prepocitam doma.

Inac pocul som nieco o tom, ze tie 3dverove Karosy klasicke nevyhovuju smerniciam EU (najma dialkove linky), ze sa v primestskej doprave ako tak toleruju a ze, kedze prachy na nakup dvojdverovych nie su, tak zevraj dopravne podniky zaplechovavaju tie zadne dvere. Je to pravda? A preco tie 3dverove vozy nevyhovuju normam EU(myslel som teda Karosu B 732 napr.) ?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.