Reply on: ikarus31 #4332:
Za chybu chodca samozrejme vodiča trestať nemožno. To že vodič nedodržuje pravidlá cestnej premávky, nevenuje pozornosť premávke a nejazdí tak aby bol schopný zastaviť ani vzdialenosť na ktorú má rozhľad nie sú "chyby chodcov".Prechod sa nikde náhodne nezhmotní z ničoho, ako vodič vždy viem že sa k nemu blížim a v tej chvíli hlavný bod mojej pozornosti je a musí byť potenciál toho že cezeň niekto bude prechádzať.

Ike
Ja viem, že všetci ste tu bezchybní a vychovávate bezchybné deti a sami ste boli bezchybné deti, ale v spoločnosti je normálne prijať, že nie každý je bezchybný. Preto sú okolo zjazdoviek siete, preto máme zábradlia, preto máme zvodidlá, preto majú pruhy na diaľnici šírku dvojnásobok šírky auta, atď.