Reply on: Matej Balog #56013:
ty nevies citat ? kde hovorim o metre ? ja tu stale hovorim o nosnom dopravnom systeme a mimourovnovom rieseni v centre.to ze tunak kopu ludi nevie pochopit to, ze napojenie na safko je ten najvacsi problem by som asi chcel vela...
dalej vidim problem v tom, ze mesto blokuje vystavbu projektu filialka s odovodnenim ze budu raz (rozumej za 50 rokov mozno) stavat tunel. ked chcu stavat tunel nech ho stavaju hned, alebo nech mesto vyklidi priestor a robi tam elektrickovu radialu.
a navyse ked uz mesto tak sila mocou chce si rozdelovat peniaze samo, tak nech to dotiahnu po projektovej stranke do konca a od safka po kamenne nech je to pod zemou.

AAA
A M 1 je štandardná súprava metra, takže tá obsaditeľnosť, aby si ostatní mohli predstaviť.
Obsaditeľnosť ULF: http://www.transportation.siemens.com/ts/en/pub/products/mt/products/trams/ulf.htm
Tu sa hovorí o 7 ľuďoch. Ovšem u nás je norma pre maximálnu obsaditeľnosť 8 osôb/meter. ?
Tie 4 osoby, sú možno štandard WL, ktorý si oni určili.
Potom mi povedz ako má vyzerať podľa teba úsek Bosákova - Janíkov Dvor.
Ale ak mám tú česť s riaditeľom ROPIDu, konštruktérom ULF a profesorom ŽU v jednej osobe, mea culpa. Ak nie tak klameš.
Re #56000 81-71: To, že VAL je vhodný pre mestá s cca 500 000 obyvateľmi je spomenuté napr. v DM 5/2004. A dovoľ, aby som ti ja pripomenul ich a naše finančné možnosti.