Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: tbus #66062:
Viem podľa čoho DP názvy zastávok "navrhuje", prečítal som si ich vyjadrenie k tej téme v tlači .. ?
Reakcia na: Peter55 #66064:
,,, ja nič nové nevymýšľam - len komentujem to, že DP deklaruje v médiách niečo úplné iné ako v skutočnosti sa deje... Nehľadaj za tým zase niečo na rozoberanie témy a chytanie sa za slovíčka. A k tej Rozvojovej - no neviem či všetci aj čo nepoznaju KE vedia kde je Rozvojová ul, (píšeš a uvádzaš len príklad ak každý vie o Rozvojovej) predsa ak aj čítaju CP na zastávkach a ak by zastávka niesla názov podľa úradu, tak by sa im to asi pripomenulo viac, nie? (Tak ako KATASTRÁLNY ÚRAD) v Barci..
Ale opakujem zase - reagujem len na to čo bolo uverejnené v tlači , a uviedol som pár príkladov ako to bolo a ako to je.. O.k ? Dik za porozumenie.
boha ti, aj s telefonom...
Ide 8:00,9:02,10,02... az myslim 17:02
videl som cp na veterany.eu ide o 8:00
Reakcia na: Adamcool #66067:
Pokial viem, tak Cassovia bude jazdit vzdy cca 5 minut pred L 2.. Bus bude na nu cakat, to sa bat nemusis.
Prečo v cestovnom poriadku DŽ sú iba odchody z Čermeľa
11:15
13:15
15:15


http://imhd.sk/ke/cestovny-poriadok/linka/930/smer/Alpinka/zastavka/Cermel/21534.html

Reakcia na: tbus #66069:
Sorry, pochopil som to tak z #66067, že dnes ju hľadá... ?
Reakcia na: Dispecer #66068:
ved nikto nepise ze dnes, prveho ma jazdit
Reakcia na: Adamcool #66067:
Dnes Cassovia nejazdila... ?
Už som zúfalý z hľadania, kedy ide električka Cassovia zo Staničného Námestia na Havlíčkovú tak, aby som stihol historický autobus do Čemeľa a následne aj na 15.15 Katku. Vie mi niekto rýchlo poradiť? Lebo asi som slepý. ?
Reakcia na: Viliam 6666 #66065:
Keď mu narastú nohy ?
Neviete kedy začne chodiť cyklobus ??? ❓ ?
Reakcia na: Rudyke902 #66061:
Rozvojova ti povie veľmi veľa, pretože keď sa niekoho opytaš kde sidli daňovy urad povie ti, že na ROZVOJOVEJ a niekto kto nepozna košice keď pojde električkou a vie, že urad je na rozvojovej vie kde ma vystupiť, lebo sa mu to pipomenie tak nevymyšlaj pixoviny zase. Palackeho bol niekedy tiež novy nazov a nikto ho nepoznal....
Reakcia na: tbus #66062:
Napr. zastávka Slovenský rozhlas bude o pár mesiacov neaktuálna, keďže košické SRo sa sťahuje... ?
Reakcia na: Rudyke902 #66061:
Zastávky podľa ulíc sa dávajú preto, lebo sú to trvalé názvy, pričom inštitúcie (ako krajský úrad) sa môžu kedykoľvek presťahovať, zrušiť, a názov by sa musel opäť meniť.
Reakcia na: TA #66060:
Netvrdil som že sa má tak volať - len som to spomenul, že tak sa niekedy tá zastávka volala ak sa otvorila trať cez Alejovu.. A že sa zastávka volá podľa ulice - o,k, ale obyčajnému cestujúcemu taký názov (Rozvojová) nič nenapovie.. Nedá sa to porovnať napr. s ulicou PALACKÉHO, PEREŠSKÁ, MOLDAVSKÁ .. Sú to predsa len ľudom známejšie ulice a nesúce taký názov už dávno..
No reagoval som preto, že " DP má filozofiu pomenovať zastávky aj najmä podľa cieľov spoločného záujmu (kostoly, úrady št. správy, apod)" - tak to deklaroval - a myslím si teda že názov DAŇOVÝ ÚRAD je pre tu zastávku teraz už výstižnejší a dosť upresňujúci ako Rozvojová.. Tak ako sa zastávka v Barci VSS premenovala na KATASTRÁLNY ÚRAD..
Chcel som celým tým príspevkom len reagovať na to - že DP niečo tvrdí a pritom pravda je iná.. Uviedol som aj iné príklady názvov, ktoré podľa mňa boli viac upresňujúce a známe medzi ľudmi ako tie čo nesú názov teraz.. Len toľko.. ?
Reakcia na: Rudyke902 #66057:
názov zastávky Nad cintorínom nie je veľmi upresňujúci. Ak sa zastávka volá podľa ulice, nevidím dôvod premenovať ju podľa niečoho iného. Viď príklad zastávok Magistrát a Ružová, OC Galéria v smere do centra – gratulujem tomu, koho nápad bol pridať do názvu OC Galéria.
Reakcia na: Dispecer #66058:
Ano, to je asi tak to schvaľovanie - ale je aj: "Filozofiou DP POMENOVANIE zastávok ,,,,,,,, " ?
Reakcia na: Rudyke902 #66057:
Pokiaľ viem, názvy zastávok schvaľuje Názvoslovná komisia na meste... ?
Reakcia na: Dispecer #66056:
,,, to viem, a predtým sa ta zastávka tuším volala NAD CINTORÍNOM (tiež neviem čo na tom bolo zlé a prečo teda vznikol názov že ROZVOJOVÁ ?! )..
No reagujem na ten príspevok - teraz sú tam tie "dôležité štátne inštitúcie" tak je dôvod aj možnosť aby sa to zmenilo - lenže to by sa v DP muselo chcieť.. ?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.