Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: TA #52245:
Služobné CP sú internou vecou DPMK. Cestujúcim sú určené zastávkové CP. Keď raz na zastávkach žiadne CP L60 nie sú, to znamená, že L60 nejestvuje.
To, že DPMK označuje svoju internú službu ako 60xxx nehovorí nič o existencii L60. Označenie služby je internou vecou DPMK a či to bude 60xxx, 12345, B4PQ2 alebo Hrnček maľovaný, to cestujúcich nemá čo zaujímať.
Reakcia na: tbus #52234:
ak vieš, na čo sa máš pýtať, tak potom to je jednoduché.

Re #52240 5: nielen my si ho tak nazývame - aj DPMK ho takto ( nepriamo ) označuje vo svojich CP.
Nasa MHD ma fascinuje stale viac. Dnes podvecer som cestoval od SOS zeleznicnej domov na zastavku Stara nemocnica a trvalo mi to priblizne pol hodiny. Za ten cas som mohol byt doma aj peso.
Reakcia na: tbus #52242:
Nehrozi ?
Reakcia na: Peter55 #52239:
môžeš ist spokojne na VŠ ?
Reakcia na: Peter55 #52239:
Ani ja neviem či už naisto dali...ale tak, keď bude kurz, budú mať v ED nadstav...škoda tej AD, tešil som sa ?
Reakcia na: jt #52227:
Prepravné služby poskytuje mesto konkrétnym osobám (napr. ZŤP), ktoré na to majú nejaké potvrdenie od ÚPSVaR. Je dosť možné, že ten autobus, ktorý tu všetci nazývate L60 plní túto funkciu. Teda nie je to verejná doprava určená každému, ale adresne určená ľuďom, ktorým na ňu vznikol nárok. Trasa aj zastávky sú teda prispôsobené konkrétnym jedincom, pre nich to je určené a pre nikoho iného. Toľko moja teória, ako to možno funguje.

K luníčatám (trochu je mi to už trápne, ale dovysvetlím): Ich doprava do škôl, to je tá KVAPKA a všetky ostatné neproduktívne výdavky mesta na luníkovské záležitosti, to je MORE. Tá dotácia sa neutajovala, inak by som o tom raz kdesi vo verejnom médiu nečítal.
Reakcia na: Yogi616 #52238:
Ešte nedali, či mi dačo uniklo? ? ? ? ? ?
Reakcia na: Peter55 #52237:
poťahy každý jeden voz,plyšáci a ideeš ? . No tak keď dali AD až od 24rokov ?
Reakcia na: Yogi616 #52236:
IMHD kurz ? Polovica električkovej už budu imhdaci ? ?
Reakcia na: Peter55 #52235:
jasné,vybavíme ?
Reakcia na: Yogi616 #52233:
Šak potom urobia keď my skončime školu ?
Reakcia na: jt #52227:
mimokošickemu je takato informácia nanič... bola by veeeeeľka náhoda keby presne o 15:36 či kedy práve ide ten jeden spoj išiel práve z Opátskeho napr. k Novej nemocnici ?

A neviem ako si prišiel na to že je utajená... Keby si sa spýtal DPMK a vysvetlil o čo ide, určite by ti prezradili že taká linka existuje ?
Reakcia na: Peter55 #52232:
Veď toto...
No len som zvedavy kedy bude ďalši kurz, tak skoro asi ne.
Reakcia na: Peter55 #52229:
Register trestov neoklameš, lekára možno hej (niektorým sa to očividne podarilo).

Re #52230 3001: To mi je jasné, že si absolvoval, ale predpokladám, že ak niekto nepreukáže bezúhonnosť, tak na prehliadku ísť ani nemusí, nehovoriac o skúškach.
Reakcia na: jt #52228:
to som myslel pod tym "ostatne zalezitosti potom"... sam som to absolvoval, tak viem
Reakcia na: jt #52228:
Akurat tak na papieri ?
Reakcia na: 3001 #52226:
plus bezúhonnosť a dobrý zdravotný stav.
Reakcia na: 5 #52214:
Už som napísal, že si nenárokujem na využívanie tejto linky. A opäť zopakujem, že mi nevadia "sociálne" služby, dokonca niektoré by som rozšíril.
A len tak mimochodom - ako sa má nechodiaci potencionálny cestujúci dozvedieť, že existuje takáto služba? Pokiaľ nenavštevuje zariadenia na Vyšnom Opátskom, nemá sa to ako dozvedieť. Detto prípadný mimokošický návštevník.

Ad. Luník IX - kvapka v mori je dosť relatívny pojem. Aj keď by šlo o akokoľvek zanedbateľnú čiastku, nemá sa to čo utajovať pred verejnosťou a zakrývať za rôzne účelové dotácie. Jednak je to diskriminačné a takáto "pomoc" je ešte viac kontraproduktívna, než neexistujúca linka 60. Navyše ak spomeniem, že "účelová dotácia" pre obyvateľstvo Luníka IX bola poskytnutá nie len formou vyhradenej bezplatnej prepravy, ale aj bezplatným poskytnutím kompletnej školskej výbavy a stravou za symbolickú cenu, tak tá kvapka naberie väčšie rozmery. Spomenúť by som mohol ešte náklady na čistenie sídliska a búranie zdevastovaných domov a už to máme aj pol milióna eur. Stále iba kvapka v mori...?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.