Zoznam spoplatených úsekov obsiahnutých Vyhláške, ktorou sa vymedzujú úseky diaľnic, rýchlostných ciest a ciest I. triedy
s elektronickým výberom mýta mi pripadá ako zdrap papiera - ako môžu k spoplatnenému úseku napísať len jeho dĺžku a dĺžku spoplatnenej časti? Odkiaľ má potom človek zistiť, ktoré časti daného úseku sú spoplatnené a ktoré nie
Mýtne bránu su len kontrolné body, ktore vyhotovuju fotograie vozidiel a kompletnu analýzu mýtnej jednotky. Spoplatnene useky su nejak virtualne nastavene cez satelit, su určene nejake hranice a ak cez niektoru z nich prejdeš tak ti to odrata kredit alebo pripiše na fakturu (za cely usek !). Mytna brana len skontroluje (ak cez ňu prejdeš) či maš spravne nastavenu tu jendotku (počet naprav a ine veci) a urobi fotku ak by si urobil nejaky priestupok aby ťa mohli vypatrať. Tam kde niesu mýtne brany sa budu premvať tie VW T5 mýtnje policie ktore maju zabudovane podobne zariadenie ako mýtna brána.
Ak som to dobre pochopil zo správ v TV, tak el.mýto bude zaznamenávať prejdenú trasu po spoplatnenom úseku. Teda prejdením pod "mýtnou bránou" sa zaregistruje vstup a pri opúšťaní výstup a táto vzdialenosť bude spoplatnená.
Mám však otázku: ak bus idúci po Moldavskej napr. na Pereš, neprejde žiadnou "mýtnou bránou" - načo mu je potom palubná jednotka, ak ho to nikde nezaregistruje????
Aj L54 pokiaľ ide z KVP na Moldavskú po"slimákovi" na Červenom raku, tak neprechádza spoplatneným úsekom, nie? Spoplatnený je vraj obchvat od Autocampingu - Červený rak - Šaca a späť a týmto úsekom L54 neprechádza... alebo sa mýlim???
Kvoli 100 metrom sa menili trasy. Prejdeš s autom (nad 3,5t, kamionom) popod most a zaplatiš za celu cestu akokeby si išiel do šace, no nenayebe ťa to?
Radšej nestraš, lebo tí hňupovia sú schopní všetkého. Celé je to ukážkový príklad vládnuceho štátneho banditizmu na Slovensku, za každú cenu doplniť financie do štátneho prasaťa (že sa pri tom pár hajzlov obohatí a postavia si domčoke, to neva) z tých úžasných zárobkov, ktorými nám každý mesiac zakrývajú oči...no proste demokracia karpatského typu ako vyšitá...
No vidím, že budeme s napätím a zábavou sledovať, ako priebežne mení DP opatrenia, počas postupnej montáže mýtnych jednotiek. Stihne to do pondelka pre aspoň 50 vozov? Nestihne? Chcelo by to vypísať kurzy ?
Mimochodom, ako som si čítal zoznam spoplatnených ciest (emyto.sk), tak ma zarazilo, že je tam uvedený úsek od križovatky D/1 a I/68 (koniec diaľnice pri Budimíri) až po MÚK I/68 a II/547...547 je Hlinkova! Keď sa kvôli pár spoplatneným metrom na MÚK pri Optime menila trasa L10 a L11, tak nemala by byť nejaká kyvadlovka teraz aj na Ťahanovce, príp. dokonca Furču? ☺
Hmm, prečo vlastne nezrušia všetky autobusové linky idúce do Šace/Poľova/USS a nenahradia ich ED? Kyvadlová L30 pre Poľov a kyvadlová L26 pre Šacu. Nedalo by sa to urobiť takto?
Boha, ja ozaj neviem, na ký chmáru bolo to mýto dobré. Napadá niekoho nejaký prínos? Lebo je to jedno Kocúrkovo, jeden bordel a spúšťa to len reakciu tvoriacu ďalší chaos.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Peter55