Odoslane na mail RAR aj ZIP. Inac odkaz aj ZIP na nete su funkcne... Odskusal som to. Stiahlo to viac ako 40 ludi a nikto nic o nefunkcnosti zatial nenapisal... Daj vediet ci ti to doslo OK.
Ked sa opat prehrabem v PC u nejakeho MHD-kara (samozrejme s jeho povolenim) a najdem nieco zaujimave, tak sa s ulovkom so vsetkymi podelim.
Teraz tu mam schemu: Vyvoj trati el. dopravy v KE od roku 1914. http://img217.imageshack.us/img217/365/kosiceelhistvd7.gif
Celkom zaujimave...
Lamentáreň TV NAŠA
- Prečo je na 39-ke tak málo autobusov? Šak tam toľko ľudí dochádza do zamestnania a nič sa s tým nerobí.
- A vy by ste chceli priamy spoj?
- Áno, áno, áno, áno, áno.
Potom zavolal divák so sťažnosťou na nové autobusy s batohom TEMOD ? . Žiadal od dopravcu hygienické vreckovky, nakoľko vonkajšie tlačidlá na dopyt sú nízko a preto sú zablatené. "A čo potom s tým prstom?"
Re #30061 eMareq: Košice sa dostali do štádia, kedy demokratické vymoženosti menších celkov (každá MČ sa vyjadruje ku všetkému) začínajú mať zhubný dopad na mesto ako celok (v niektorých oblastiach jeho fungovania).
Zabudni, že sa tu malé MČ zlúčia a bude ich celkovo menej. Ide o peniaze a o nič iné. No to s tými dátumami je tiež také všelijaké. Zjavne nikto neopredpokladal až tak tuhý odpor starostov a ich nezmyselné požiadavky.
Od začiatku som sa čudoval neopodstatnenému optimizmu, pokiaľ ide o rýchlosť zavedenia tej zmeny. KE majú v tomto smere jedno špecifikum, a to 22 MČ, z ktorých každá je tá najdôležitejšia. Obávam sa, že najprv sa bude musieť ich počet znížiť na nejakých 5, a až potom to bude reálne a hlavne celý proces rýchlejší. Nerozumiem ale, prečo zverejňujú termíny tí, od ktorých to nezáleží... 1.12., 15.12., 7.1., 1.2., 1.3., 1.4. Žrebujme ďalej.
A môže to byť aj 1. máj, 1. jún, ... (ako so skúšobnou dobou emtrestu) Tým samozrejme _neviním_ tých (team okolo 1018) čo by zmeny linkovania v čo najkratšom čase prijali. Lebo čas nepríjemne tlačí. A šaškární si zrejme ešte užijeme. ?
Ako ze neavizuju pravdu ? Ked napisem, ze od prveho marca, pripadne prveho aprila, tak neavizujem pravdu ? .. Zmena bude.. No ci nadobudne platnost to LV, o ktorom sa tu tooolko popisalo, to nevieme.. Pevne verim, ze ano.. Netreba nam dalsie saskariny zo strany mesta..
aký má význam stále zverejňovať nový a nový dátum? Nech radšej rovno povedia, že nie je isté, kedy sa to spustí. A nie každý mesiac to posunúť o pár dní. Vidieť, že DPMK sa nezaprie a stále robí z ľudí bláznov.
Chcete vidiet kto ma najlacnejsiu dopravu v na Slovensku ale len v urcitych castiach mesta a dokonca na primestsky linkach jazdiacih zaroven s trolejbusmi a oznacovanymi ako xove linky?? Ze nie je mozne jazdit za 5 a 3 SK?? Neverite?? kliknite si na http://www.mhdbb.sk/ ..... takze sadzv ktory tam nema ani cestovne poriadky tychto xliniek (klonov trolejbusov) samostatne, si vycapil takyto oznam no pekne....aspon vidiet aku prcu si robia z nas obcanov, vuc (vid ostatne primestske linky ktore jazia podla vymeru), a celeho mesta ako zriadovatela mhd (na ostatnych linkach mhd ktore prevadzkuje SADZV do Sasovej a do Podlavic jazdi za 14SK, 13sk z cipovej karty).... skratka kocurkovo ako vysite sme na smiech celemu Slovensku
?
PS: Tieto ceny su reakciou na mesacny program "maxi jazdy" od DPMBB a.s ktori prevadzkuje trolejbusy a citybusy v BB jedna sa o mestku spolocnost ktora robi dopravu kvalitne v cistych vykurenych spojoch narozdiel od SADZV ktora si u vuc (kde ma svoje spriaznene duse) dala schavlit tzv. x -ove linky urcene na likvidaciu tejto spolocnosti kedze kopiruju trasy a casy trolejbusov.
Zníženie počtu liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Košiciach a ich následné posilnenie tak, aby premávali v hustejších intervaloch, pripravuje od 1. apríla vedenie Dopravného podniku mesta Košice (DPMK), a. s.
"Cieľom nového linkového vedenia je zjednodušenie a zefektívnenie cestovania hromadnými dopravnými prostriedkami pri rešpektovaní novej prestupnej tarify, ktorá v košickej MHD platí od 1. júla 2007," uviedol pre TASR riaditeľ pre dopravu a techniku Robert Nagy. Podľa neho DPMK od tejto zmeny očakáva aj zníženie počtu vypravovaných autobusov, ktorých je v súčasnosti nedostatok a zároveň posilnenie nosnej električkovej a trolejbusovej doprava, kde takéto problémy nie sú.
"Očakávame aj väčšiu efektívnosť v preprave a prostriedky na obnovu vozového parku, ktorý je skutočne vo veľmi zlom stave," spresnil predseda predstavenstva DPMK Ladislav Bruňák. Filozofia zámeru spočíva podľa neho v tom, aby cestujúcich dopravili do cieľa čo najkratším spôsobom a pritom najekologickejšie (pozn: he-he) a aby nejazdili štyri autobusy vedľa seba prázdne a potom sa rozchádzali z jednej mestskej časti na jednom konci mesta až na druhú mestskú časť. "Aby to bolo zokruhované tak, aby nám cestujúci nečakal na zastávke dlhšie ako päť minút a sa z každej zastávky dostal všade," dodal Bruňák.
Tak neviem ako to v tom článku myslia, ale čo viem, vyzerá to dosť pesimisticky s tým novým linkovaním. A z 1. 3. je odrazu 1. 4. ? Dokonca aj súdruh Schwartz prišiel s nejakým návrhom (asi predĺžiť 30 minútovky na 45 či rovno 60 minút ?) a potom je nejaký interný 2. variant podniku. Už mám z toho guláš. Tými návrhmi sa to tu len hemží. ?
Nejaký dobrák čo by mi poslal na mail tie SCP? Nejde mi to stiahnut, predom Ďakujem. ?
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Josip3211